Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jižní Čechy pohodové: tipy na celé léto

Zahrajte si na budějovickém náměstí obří Člověče, nezlob se. Prožijte Pohádkový Chlum u Třeboně, ochutnejte Borůvkobraní, překonejte svůj strach na Lipně při show letních extrémních sportů. Jižní Čechy jsou letos pohodové – časopis Barbar ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu přináší velký přehled akcí, kde nikdy nebudete sami. Užijte si jihočeské léto naplno.
Jihočeská centrála cestovního ruchu
10. Červenec 2017 - 10:07

Umění ve městě

16. června – 29. září 2017

České Budějovice

Sochařská výstava Umění ve městě vstupuje do jubilejního 10. ročníku a i letos přináší do ulic Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí více než dvacítku soch a instalací. V letošním ročníku se mohou návštěvníci i obyvatelé Českých Budějovic těšit na „Člověče, nezlob se“ nebo obří Mouchu na náměstí Přemysla Otakara II.

VICTOR VASARELY

25. června – 1. října 2017 

Hluboká nad Vltavou

Alšova jihočeská galerie, sídlící vedle zámku na Hluboké, představuje vedle výstavy Válečný plakát i světový tahák v podobě děl Victora Vasarelyho, kdy budou vystavena i díla zapůjčená jeho vnukem. Světově proslulý maďarsko-francouzský malíř, kreslíř, grafik, sochař a autor četných realizací v oblasti užitého umění a realizací do architektury, který je považovaný za otce op-artu, jednoho ze zásadních uměleckých směrů konce padesátých a první poloviny šedesátých let minulého století.

Léto na Bechyňce

17. června – 17. září 2017

Tábor – Bechyně

Vyrazte na výlet historickým Křižíkovým vlakem z roku 1903 zvaným Elinka nebo lokomotivou Bobinka po nejstarší elektrifikované trati ve střední Evropě z Tábora do Bechyně. Celé léto probíhají o víkendech nostalgické jízdy, které doprovází řada akcí v Táboře a Bechyni. Historickým vláčkem se můžete vypravit třeba 8. 7. na Divadlo v trávě, 29. 7. na Keramické trhy, 6. 8. na Dechovkový festival a 18.–20. 8. na Bechyňské doteky do Bechyně a také vyjet 15. 7. na Bohemia Jazz Fest či 4.–6. 8. na Komedianty v ulicích do Tábora.

Jihočeské klavírní kurzy

2.–14. července 2017

Blatná

Nejstarší klavírní kurzy v republice, založené před 31 lety prof. Zdenou Janžurovou, se i letos konají v místě s bohatou hudební a kulturní tradicí. Jsou určené jak začátečníkům, tak pokročilým studentům – od dětí předškolního věku po dospělé. Setkávají se zde začínající klavíristé z celé republiky a ze zahraničí s pokročilými účastníky a mnohdy i s těmi absolventy kurzů, kteří se stali renomovanými umělci – například Miroslavem Sekerou, Janem Bartošem či Pavlem Voráčkem.

26. mezinárodní hudební festival Český Krumlov

14. července – 5. srpna 2017

Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov nabídne 19 koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Dominantou MHF ČK je tradičně jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit dokonce dvěma operním hvězdám – okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského. Z velkých osobností klasické hudby se na 26. festivalovém ročníku představí například violoncellista Mischa Maisky nebo Julian Rachlin, který patří nepochybně mezi současnou houslovou i violovou špičku. Festival vzdá rovněž poctu několika umělcům, jejichž výročí si připomínáme v roce 2017, a nabídne i osvěžující populární žánry. (...)

Summer x-fest tour

13. července 2017     

Lipno nad Vltavou

Show letních extrémních sportů (freestyle BMX, skateboarding, freestyle scootering) v podání předních sportovců ČR v mobilních překážkách doplní soutěže o skvělé ceny a aktivní program v jednotlivých zónách. Opět se můžete těšit na bohatý program pro celou rodinu.

 

5. narozeniny Stezky korunami stromů

20. července 2017

Lipno nad Vltavou

Oslava narozenin na Stezce korunami stromů, bohatý program pro celou rodinu.

 

Holašovické selské slavnosti

21.–23. července 2017 

Holašovice

20. ročník jednoho z největších řemeslných jarmarků v Čechách na návsi vesnice zapsané do Seznamu památek chráněných UNESCO.

 

Hudební festival Jihočeské Nové Hrady

29. července – 2. srpna 2017

Nové Hrady

Festival hudby, hudebních nástrojů a kulturních projektů je složen z pěti koncertů, kdy v rámci každého vystoupí světoznámý houslový virtuos Jaroslav Svěcený se svými hosty. Koncerty se uskuteční v pěti dnech vždy na různých místech v Nových Hradech a jejich nejbližším okolí.

 

Top týden v Jindřichově Hradci

29. července – 6. srpna 2017

Jindřichův Hradec

TOP týden nabízí řadu kulturních a společenských akcí od koncertů, přes výstavy, divadla, fotografování v historických kostýmech a připravena je i zábava pro děti. Top týden začne v sobotu koncertem na náměstí Míru. Následovat bude například filmové úterý, středa u vody, od pátku až do neděle fotografování v historických kostýmech. Top týden zakončí v neděli tradiční pouť Porcinkule a promenádní koncert na náměstí Míru.

 

Pohádkový Chlum u Třeboně

31. července – 4. srpna 2017

Chlum u Třeboně

16. ročník vodnického splavu – velkého setkání vodníků. Celodenní program pro děti i dospělé: každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les. Pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a soutěže nejen na břehu, ale i ve vodě. Dále se můžete těšit na vodnickou oficínu, pohádkové soutěžní diskotéky, jízdu na koních a mnoho dalších překvapení.

 

Mirotické setkání loutek a hudby
11.–12. srpna 2017
Mirotice

Dvoudenní festival na říčním ostrově, jehož program je nabitý loutkovými představeními, koncerty a hlavně dobrou pohodou pro celou rodinu.

 

Festival piva Prachatice

12. srpna 2017

Prachatice

Tradiční festival malých pivovarů se uskuteční na prachatickém Velkém náměstí. Festival piva je akce plná nejen lahodného pivního moku, ale i kvalitního hudebního doprovodného programu, přednášek, workshopů a dalších atrakcí.

 

Dačická řezba

14.–19. srpna 2017

Dačice

Setkání mistrů řezbářů, kteří tvoří svá díla přímo v centru města. Diváci tak mají možnost během celého týdne sledovat, jak se neopracované kmeny mění v sochy, které se po skončení akce stávají majetkem a ozdobou města. K vidění není pouze práce řezbářů – návštěvníci se mohou zastavit u výhně mistra kováře nebo sledovat jemnou práci vitrážisty. Po celou dobu trvání akce je zajištěné občerstvení a program zpestřují podvečerní hudební vystoupení. Slavnostní vernisáž a předání děl městu se koná vždy v sobotu odpoledne.

 

Staročeská konopická

18. srpna 2017

Chlumany

V čase sklizně se slaví dožínky a konopická, což je lidové divadlo o selské svatbě v podání žen, které práce se lnem a konopím kdysi na venkově příslušela. Poznejte tuto tradici v obci Chlumany a při své návštěvě zmapujte krásy malebné vesničky z jihočeského Pošumaví.

 

Hořické staročeské trhy

19. srpna 2017          

Hořice na Šumavě

Tentokrát poprvé v amfiteátru! Výtvarné, řemeslné a loutkové dílny, další hudební, divadelní a kulturní zastavení, soutěže a jedinečná atmosféra. Řemeslo, umění, dobroty a (ne)tradiční zábava pro děti a dospělé.

 

Betonový muž a žena

19. srpna 2017

Veselí nad Lužnicí

34. ročník rekreačního triatlonu v oblasti veselských pískoven, na hlavní pláži.

 

Lipno Sport Fest

19.–27. srpna 2017

Lipno nad Vltavou

Sportovně-kulturní festival. Sportování se známými sportovci či olympioniky.

 

Průvan v ulicích Blatné

23.–27. srpna 2017 

Blatná

Druhý ročník multižánrového festivalu, kterým ožije veřejné prostranství města Blatná a vy budete mít možnost seznámit se s novými a zajímavými formami divadla. Čekají vás koncerty, workshopy a také prezentace všeho uměleckého, co se produkuje v Blatné.

 

Oslavy 650 let města Strakonice

25.–27. srpna 2017

Strakonice

Bohatý třídenní program nabízí například: v sobotu na scéně u pivovaru vystoupí nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, na neděli je připravený koncert skupiny O5 a Radeček či Adama Mišíka a chybět nebude ani Symfonický orchestr hlavního města Prahy, který v letním kině přednese Mou vlast od Bedřicha Smetany. Historické prostředí strakonického hradu bude po celou dobu oslav patřit dobovému programu.

 

 

 

 

 

 

Gigathlon Olšina

1.–3. září 2017

Olšina – Dějištěm letošního ročníku Gigathlon Czech Republic 2017 se stane lokalita, která byla veřejnosti po desetiletí uzavřena. Závod obsahuje plavání, inline brusle, silniční kolo, horské kolo a běh. Jedná se o závod na dvě etapy, tzn. účastníci musejí zvládnout všech pět disciplín dvakrát (jednou v sobotu a jednou v neděli).

 

Plavba kuriózních plavidel

2. září 2017   

Vyšší Brod

Tradiční plavba kuriózních plavidel po Vltavě z Vyššího Brodu do Rožmberka nad Vltavou. Akce s dlouholetou tradicí se pořádá první sobotu v září v kempu Pod hrází.

 

Písek září

8.–9. září 2017

Písek

Ojedinělý projekt, který v sobě spojí o jediném víkendu Neobyčejný festival loutkových divadel, alternativní festival Cool v plotě a Dny otevřených památek. Kulturní nabídka ve veřejném prostoru.

 

Dožínky v Plástovicích

9. září 2017

Plástovice

Tradiční dožínková slavnost ve vesnici, která je vesnickou památkovou rezervací architektury selského baroka.

 

Táborská setkání

15.–17. září 2017

Tábor

Historické centrum Tábora ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Také nyní, po téměř šesti stovkách let, každoročně symbolicky přebírá slavný hejtman vládu nad Táborem. Za rachotu bubnů a světel pochodní ho při tom doprovází zástup jeho husitských bojovníků. Programový „jídelníček“ je také nepřeberný: ohňostroj, průvody v historických kostýmech, středověký jarmark, žebrácká ulička, koncerty duchovní, středověké, ale i současné hudby (letos MIG 21, Bratři Ebenové, Vypsaná fixa nebo Lenka Dusilová), vystoupení skupin historického šermu, rytířský turnaj na koních, divadla pod širým nebem, výstavy, hry a soutěže pro děti.

 

Festival barokních umění Český Krumlov

15.–17. září 2017

Český Krumlov

Nesmrtelná díla barokních umělců – stavitelů a hudebních skladatelů se po staletích znovu potkávají, aby dala vzniknout ojedinělé kulturní akci. V autentických historických prostorách města tak mohou zaznít tóny dobových skladeb, ať už jde o chrámovou hudbu v klášterním kostele nebo operu na scéně unikátního zámeckého barokního divadla. S roční pravidelností přibližuje Festival barokních umění díla barokních autorů v autentických historických prostorách regionu, města a zámku Český Krumlov. V rámci každého ročníku festivalu probíhá v Zámeckém barokním divadle novodobá světová premiéra barokní opery v plně scénickém a výpravném (autentickém) provedení. Součástí festivalu je i barokní ohňostroj.

 

Slavnosti města Vodňany

23. září 2017

Vodňany

Letošní ročník nese podtitul „Zlatokopecká horečka ve Vodňanech“. Slavnosti připomenou hornickou minulost města a významnou událost, tzv. „zlatý pátek“, odkazující k pátku 23. března 1927, kdy došlo k nálezu zlata na Vodňansku. Bohatý kulturní a doprovodný program.

... CELÝ ČLÁNEK S MNOŽSTVÍM LETNÍCH TIPŮ ČTĚTE V LETNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!