Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Desítky slunečnic rozzáří České Budějovice

  Více než 200 slunečnice rozdají ve čtvrtek 12. května lidem z Českých Budějovic pacienti s roztroušenou sklerózou (RS). Chtějí tak upozornit na svou nemoc, kterou v Česku trpí tisíce lidí. Akce se jmenuje Rozsviťme Budějce. Kromě slunečnic čeká na návštěvníky i doprovodný program, který odstartuje na náměstí Přemysla Otakara II. v 15 hodin.
  TZ
  11. Květen 2022 - 08:18
 • Koronavirus byl příležitost pro změnu

  Trocha šílenství, ale přece jen více prozíravosti? Zatímco ostatní podniky zavíraly, Miroslav Magerstein se svým týmem budoval nové bistro. Je signálem, že i pandemie začala psát zajímavé gastronomické příběhy. Jak dva uplynulé roky změnily pohostinství, jak se dotkly hotelů, co už nikdy nebude jako dřív? „Po dvou letech pandemie zůstává řada městských hotelů zavřených nebo s průměrnou obsazeností do dvaceti procent. Pokud se v brzké době situace na poli cestování nestabilizuje, budeme svědky masivního úbytku ubytovacích kapacit. Přežijí ti, kteří mají nějakou přidanou hodnotu,“ říká v rozhovoru Miroslav Magerstein.
  Jan Štifter, Foto: Milan Havlík
  04. Květen 2022 - 16:18
 • Ráda bych řekla, že je to za námi

  Po covidu zpět do normálního života? Obchodní a nákupní centra vyhlížela dobu, kdy budou moci stejně jako dříve pozvat zákazníky do restaurací, obchodů a odpočinkových zón. „Naše centrum bylo i přes nejsilnější uzávěry vlivem silného zastoupení služeb a obchodů z kategorií potravin, domácnosti a podobně stále navštěvované. Díky tomu se zákazníci vrátili po skončení uzávěry rychleji do zbylých obchodů,“ říká manažerka IGY Centra České Budějovice Radka Rajnochová.
  Jan Štifter
  28. Duben 2022 - 12:54
 • Reality: Cenu dělá lokalita i příběh

  Tyhle tři dámy boří stereotypy o ženském kolektivu – jedna bez druhé nedá ani ránu. Potkali jsme se u kávy v neděli večer, když se vrátily ze společné lyžovačky. Romana Kolářová, Eva Kubátová a Dana Kolářová tvoří jednu společnou značku a jeden léty ozkoušený realitní příběh: jmenuje se SORENT-CB. Na jejich služby spoléhají klíčoví jihočeští developeři i všichni ti, kteří chtějí dobře bydlet, či prodat, pronajmout nemovitost. Do čeho radí investovat? A co všechno lze při obchodu s nemovitostmi zažít?
  Jan Štifter
  22. Duben 2022 - 14:35
 • Třicet let v rytmu EDIKT

  Podobné výročí letos oslavila řada firem: třicet let od založení, tři desetiletí budování značky. Ale EDIKT to má přece jen trochu jinak. Začínali jako lokální firma na železničních tratích, jejich světem byly jižní Čechy. Za těch třicet let neuvěřitelně povyrostli, rozšířili se do celé země, jejich lidé vyrážejí za hranice, EDIKT patří do TOP dvacítky českých stavebních firem. Jak to celé začalo a kde jsou dnes? Bilanční rozhovor vedla Bohdana Majerová.
  Prezentace
  17. Březen 2022 - 10:29
 • Reality? Pro mě je to životní styl

  Seznamte se: Tohle je nejmladší tým na realitním trhu v jižních Čechách, jmenuje se A TEMPO s.r.o. Firma fungující pod ochrannou známkou dumrealit.cz je zaštítěná největší advokátní kanceláří na Českobudějovicku Neubauer & Partner. Není zdaleka nováčkem na realitním trhu vzhledem k životnímu stylu „realitní makléř“ majitele a lídra kanceláře pana Tomáše Peldy.
  Prezentace
  16. Březen 2022 - 10:43
 • I příslušenství může mít značku, říká ředitel FIXED

  Mrkněte na svůj mobil – dost možná ho chrání kryt nebo pouzdro s logem FIXED. Ještě nedávno za výrobky stála firma RECALL, teď je to jednodušší, jmenuje se FIXED.zone. A úplně nově je na burze, což je pro společnost z Českých Budějovic splnění malého snu. „Tvrdě jsme si to odpracovali a teď bude burza denně ověřovat hodnotu naší firmy,“ říká Jan Moravec, ředitel společnosti FIXED.zone.
  15. Březen 2022 - 09:48
 • Dvacet let od otevření multikina CineStar v Českých Budějovicích! Který film drží rekord v návštěvnosti a jak se proměnila technika?

  Dvacet let od otevření prvního multikina CineStar v jihozápadních Čechách! Dne 21. března 2022 uplyne právě tato doba od otevření prvního multikina společnosti CineStar v Českých Budějovicích. Tato společnost má v jižních Čechách unikátní zastoupení – multikina v Českých Budějovicích zřizuje dvě – to první a původní ve Čtyřech Dvorech, to druhé v obchodním centru IGY, které bylo otevřeno v listopadu 2017. CineStar České Budějovice je partnerem časopisu Barbar a časopisy jsou součástí akcí Dámská jízda. Pojďte se podívat za uplynulými dvaceti lety z pohledu českobudějovického multikina.
  tz, foto: facebook CineStar
  07. Březen 2022 - 13:38