Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • O čem píšeme v jarním čísle?

  Co nabízí jarní speciál časopisu Barbar, který můžete zakoupit v jihočeských a západočeských trafikách? Pořídit si můžete časopis i v elektronické verzi! Předplatné pak zakoupíte na send.cz.
  19. Březen 2024 - 23:14
 • ADRA České Budějovice ocenila v obřadní síni města dlouhodobé dobrovolníky

  Sedm dobrovolníků převzalo v českobudějovické obřadní síni ocenění za svou více než desetiletou službu v dobrovolnickém centru ADRA pro jihočeský region. Všichni ocenění věnují svůj volný čas a elán podpoře seniorů a handicapovaných lidí nebo pomoci lidem zasaženým při mimořádných událostech. Ve čtvrtek 29.2. převzali z rukou Lucie Kozlové, náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje a Dagmar Škodové Parmové, primátorky statutárního města České Budějovice pamětní plakety.
  tz
  07. Březen 2024 - 22:42
 • Ergoline: 30 let špičkového opalování

  Třicet let. Přesně tak dlouho provozuje solária firma MK. Svou provozovnu má na Senovážném náměstí a je součástí budějovické MILAN KRÁL GROUP.
  PR
  27. Únor 2024 - 14:12
 • Soutěže Jihoczech ovládl projekt inteligentních řídicích systémů

  Ve jménu inovací a podnikatelského ducha se v Jihočeském vědeckotechnickém parku (JVTP) uskutečnilo finále šestého ročníku soutěže Jihoczech. Finále opět představilo širokou škálu nápadů a podnikatelských záměrů z různých oborů. Vítězem letošního ročníku se stal projekt Inteligentní řídicí systém Gita, prezentovaný Eduardem Čeňkem.
  19. Únor 2024 - 08:04
 • Žitný mlýn se mění v unikátní bytový komplex

  Na dohled Českých Budějovic vzniká projekt, který nemá na jihu Čech obdoby: někdejší Žitný mlýn v Boršově nad Vltavou se mění v komplex nájemních bytů. V místě, kde ještě nedávno chátral opuštěný zámeček, se formuje rezidenční čtvrť. Propojuje historii se skutečně vysokými nároky na bydlení.
  12. Únor 2024 - 10:17
 • Marcel Kaštovský: Žij své sny

  Příběh úspěšného člověka, příběh úspěšné firmy. Marcel Kaštovský řídí společnost Vollmann MetalWorx, sídlící v Plané nad Lužnicí, a ve velmi otevřeném rozhovoru vzpomíná, jaké to bylo přijít do firmy s pošramocenou pověstí a přebudovat ji na moderní výrobu s architekturou 21. století. Rozhovor o práci, rodině a politice – o proměnách, protože čemu člověk věřil před deseti lety, nemusí už dneska vůbec platit.
  Jan Štifter, Foto: Richard Nowak
  04. Únor 2024 - 21:31
 • KOCHference přivítá 750 chlapů v Plzni

  Chceš mít doma milující ženu, která si tě váží, a děti, pro něž jsi vzorem hodným následování? Přijeď do Plzně na největší chlapskou konferenci v zemi. Organizují ji lektor Sláva Černý (k setkání sdělil více níže) a psycholog Milan Studnička z projektu Restart muže. Chlape, na jejich KOCHferenci se dozvíš víc!
  zBYNĚK KONVIČKA
  16. Leden 2024 - 08:57
 • Dálnice v Česku: Do 10 let chceme mít hotovo

  Kdy by mohla být hotová dálnice D3 i kolem Benešova a jak na stavbu dálnice reaguje Rakousko? Dočkáme se někdy spojnice i mezi Budějovicemi a Plzní nebo Brnem? Na tyto otázky odpovídal generální ředitel ŘSD Radek Mátl.
  jAN ŠTIFTER
  11. Leden 2024 - 19:01