Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Když se soutěží domy

  Postřehli jste? Veřejnost už zná budoucí podobu Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích. Ve hře, a to doslova – však bylo více návrhů na dostavbu budovy. Nejlepší z nich určila architektonická soutěž.
  David Nebor
  28. Červen 2017 - 14:05
 • Zažijte kouzlo Jindřichova Hradce

  Jak strávit ideální dovolenou? Vyrazit s dětmi? Nebo si naopak od dětí odpočinout, případně navodit romantickou atmosférut? Pro všechny výše zmíněné varianty může být ideálním místem Jindřichův Hradec. Město plné zážitků, historických památek, živé kultury, dobrodružnějších aktivit, ale i klidných zákoutí k odpočinku.

  20. Červen 2017 - 09:41
 • Zámek Dačice láká na kávu a čokoládu

  O kávě a čokoládě vypráví nová sezónní výstava na zámku v Dačicích, která potrvá od 16. června do 3. září 2017. Atraktivní téma zahajuje víceletý výstavní projekt s názvem Šlechtické neřesti, který postupně představí kuřáckou kulturu, hazard a pijáctví.
  Tisková zpráva
  15. Červen 2017 - 13:47
 • Film, který nepomůže

  Kdyby byly filmy hodnoceny podle významu svých námětů, pak by Trpká úroda George Mendeluka, která vypráví o hladomoru na Ukrajině v třicátých letech minulého století, měla získat nejednu cenu. Když ale k filmu budeme přistupovat na základě jeho kinematografických kvalit, nezůstane nám v tomto případě bohužel nic, čeho bychom se mohli chytit.
  Pavel Horáček, filmový publicista
  15. Červen 2017 - 10:34
 • Tábor: město, které umí žít a bavit

  Město Tábor je tak trochu chameleon. Barevný, se spoustou tváří. Je na vás, kterou si vyberete. V repertoáru má temné podzemní chodby i barevnou botanickou zahradu. Divokou zoo i tichá muzea a galerie. A s nadcházející turistickou sezonou toho nabídne ještě víc.
  13. Červen 2017 - 14:21
 • Planá nad Lužnicí - Město zážitků i Franze Kafky

  Bydlení v menších městech, která jsou však v sousedství těch větších, je dnes moderní. Své o tom vědí také obyvatelé Plané nad Lužnicí, jejíž populace od roku 2000 stále roste. Městečko o téměř čtyřech tisících obyvatelích pod taktovkou starosty Jiřího Šimánka vzkvétá. Posazené do malebné přírody nad Lužnicí čeká na pestré letní kulturní události i proměny.
  Text a foto David Peltán
  08. Červen 2017 - 06:42
 • Jindřichův Hradec: město poznání a zážitků

  Město Jindřichův Hradec je známé nejen svou bohatou a velmi zajímavou historií, ale především díky velkému množství atraktivit, které rozhodně zaujmou nejednoho návštěvníka. Na své si přijdou milovníci historie, kulturní nadšenci i příznivci aktivního trávení volného času. Každý si vybere, každý si najde to své.
  17. Květen 2017 - 11:57
 • Magie Rudolfa II. na dosah Budějovic

  Fascinuje vás doba Rudolfa II.? Vydejte se do Rudolfova. Zajímá vás hornictví, štoly a drahé kameny? Vydejte se do Rudolfova. Hledáte netradiční turistický cíl? Odpověď bude pořád stejná: skutečně, vydejte se do Rudolfova. V tamním hornickém muzeu se ponoříte do historie a budete se sem rádi vracet, pravidelně tu pořádají řadu zajímavých akcí.
  Jan Štifter
  16. Květen 2017 - 09:42