Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Trio Incendio a česká hudba zažehnou jiskru pomoci

  Festival Krumlov a ICOS Český Krumlov pořádají v rámci letošního Roku české hudby benefiční koncert, na kterém vystoupí špičkový český soubor Trio Incendio. Celý výtěžek ze vstupného podpoří služby, dobrovolníky a asistenty neziskové organizace ICOS.
  TZ
  22. Duben 2024 - 10:48
 • Hlavní město kultury: signály letošního jara

  Loni koncem června to byla velká událost: mezinárodní komise zvolila České Budějovice Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028. Od té doby (PERMA)KULTURA zapouští ve městě kořeny. Tým, který přihlášku připravil a vítězný titul získal, čeká spousta i zdánlivě neviditelné práce, která zajistí podmínky pro naplnění projektů a vize roku 2028. Některé akce zpestří dění ve městě i v kraji už brzy: přinášíme aktuální výběr z nich.
  Alena Binterová, Foto: Pavel Balek
  09. Duben 2024 - 23:42
 • Jaro v Alšovce: Láska, tělesnost a inspirace

  Aktuální výstavy, které uspořádala Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou a v Bechyni, ukazují různorodost umění i jeho vývoj v čase. Zároveň nacházejí spojující momenty, které umožňují vidět díla v nových souvislostech.
  Alena Binterová, Foto: AJG
  04. Duben 2024 - 12:14
 • Benefiční koncert pro Salesiánské středisko mládeže

  Srdečně vás zveme na benefiční koncert pro Salesiánské středisko mládeže. V pondělí 6. května 2024 od 19 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích vystoupí Spirituál Kvartet! Jak organizátoři ze Salesiánského střediska mládeže na akci lákají?
  25. Březen 2024 - 10:38
 • Tady je zima krásná

  Střídání ročních období přináší v našich zeměpisných šířkách změny, které každý z nás může prožívat rozdílně. Nás nyní čeká období plné nejen chladu, plískanic a temných večerů, ale i bílých plání, ledově modré oblohy, slavnostních světel či voňavého punče. Pokud máte rádi výlety do přírody nebo hledáte neotřelé zážitky ve společnosti, následující nejstudenější měsíce vás nezastaví. Zveme vás na místa, kde je jednoduše zima krásná.
  09. Leden 2024 - 16:07
 • Stříbrný vítr představí v Podčáře již pošesté 10 skvělých ochotnických souborů

  Divadlo Pod čarou bude ve dnech 26.–28. ledna 2024 pořádat již 6. ročník divadelní přehlídky Stříbrný vítr. Na dvou scénách Podčáry se postupně představí 10 ochotnických souborů z různých koutů Česka. Na vše bude dohlížet a hodnotit odborná porota, která ocení nejlepší inscenaci, herce, herečku a scénu. Znovu se můžete těšit na veřejná hodnocení poroty a diskuze s diváky. Hostem dalšího divadelního setkání herců s diváky bude herec Jan Potměšil z Divadla Kašpar.
  Zbyněk Konvička
  03. Leden 2024 - 08:53
 • 30 let galerie Egon Schiele Art Centrum

  Také v jubilejním třicátém roce lákají do českokrumlovského Egon Schiele Art Centra výstavy špičkových výtvarníků z tuzemska i zahraničí, jak tu bývá zvykem. Ale je zde ještě něco navíc, co vlastně ani není překvapivé – ovšem jakmile divák spatří celou kolekci pohromadě, může tiše žasnout.
  ALENA BINTEROVÁ
  09. Listopad 2023 - 13:35
 • Permakultura je společný růst, v němž má každý svůj důležitý úkol

  České Budějovice se staly Evropským hlavním městem kultury (EHMK) pro rok 2028. Koncem června ve finále porazily východočeský Broumov – mezinárodní komisi zaujala vize (PERMA)KULTURY, která klade důraz na trvalou udržitelnost a zlepšení kvality života obyvatel prostřednictvím umění. „Už v příštích letech budeme postupně spouštět projekty, které obohatí naše město i kraj,“ říká Anna Hořejší, kreativní ředitelka kandidatury Budějovic na EHMK.
  aLENA BINTEROVÁ, FOTO: MILAN HAVLÍK
  04. Říjen 2023 - 06:42