Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Knižní tip - Krvavý podzim 1938

  Oblíbená edice PRŮVODCE, kterou vydává nakladatelství Academia, má nový přírůstek. Vedle Krvavého finále (jaro 1945 v českých zemích) a Krvavého léta 1945 teď na dlouhé večery připravil autor Jiří Padevět Krvavý podzim 1938.
  Jan Štifter
  05. Březen 2021 - 10:36
 • Věřím ve svět, do kterého se vrátí úcta

  Začalo to tím, že slepice zvyklé na život v klecích se dostaly na zahradu a objevily úplně jiný svět. Jejich nová majitelka Romana Šedivá z Vidova u Českých Budějovic dlouho pozorovala, jak jsou zvídavé, šťastné a co všechno zažívají, až se rozhodla o tom napsat. Knížka má úspěch a autorce na oplátku také otevřela novou dimenzi. I ta je naplněná novými zážitky, setkáními a ještě navíc příležitostí změnit svět k lepšímu.
  Alena Binterová
  12. Leden 2021 - 09:01
 • Nálož jihočeských knih

  Po roce je zase z čeho vybírat. Jihočeští autoři si to nejlepší připravili na závěr roku: do knihkupectví tak zamířila nová svědectví ze zaniklé Šumavy nebo román o klukovi, kterého táta neměl tahat za ucho.
  Jan Štifter
  30. Prosinec 2020 - 11:16
 • Dějiny vody i smrti

  Zlatá stoka, barokní vybavení kostelů na schwarzenberských panstvích, a nakonec nepřekonatelné Dějiny smrti. Tři knižní novinky, na které se tentokrát zaměřil časopis Barbar.
  Jan Štifter
  16. Listopad 2020 - 14:25
 • Divadlo Pod čarou vysílá nouzový signál

  Písecké Divadlo Pod čarou se v této nelehké době obrací na veřejnost. Tiskovou zprávou, kterou přinášíme v kompletní podobě, prosí o finanční podporu, která by divadlu pomohla přežít.
  TZ Divadlo POD ČAROU
  20. Říjen 2020 - 09:11
 • Vzpomínky tajemníka a jihočeské památky

  Nová háchovská publikace U obětovaného prezidenta i jubilejní sborník Památky jižních Čech. Takové jsou knižní novinky, které zpřístupňují historii, přepisují starší závěry a osvětlují dosud neprobádané.
  Jan Štifter
  11. Září 2020 - 14:52
 • Mezinárodní hudební festival Český Krumlov startuje příští týden!

  Výrazně musel změnit program Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který kvůli následkům pandemie koronaviru přesunul termín z léta do podzimu. Přehlídka s úctyhodnou tradicí má pro město ohromný kulturní i ekonomický význam, proto ji organizátoři chtěli zachovat i letos. Musí oželet naplánovanou účast zahraničních hvězd, o to větší prostor ale poskytnou špičkovým umělcům z České republiky.
  Alena Binterová
  10. Září 2020 - 15:09
 • Neobyčejné léto v Jihočeském muzeu

  Na začátku letošního roku otevřelo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích pro návštěvníky zbrusu novou stálou expozici, která představuje to nejlepší z oblasti archeologie, přírodních věd, geologie a národopisu. Během trvání nouzového stavu se pak intenzivně pracovalo na dalších dvou výjimečných výstavních projektech – Kouzlo sběratelství a Lanna: Monumenty století. Nechte se zlákat k návštěvě historické budovy muzea v Dukelské ulici a zažijte léto jinak! Těší se tam na vaši návštěvu.
  25. Srpen 2020 - 15:07
 • Odvaha a velký prostor pro Tomáše Císařovského

  Ohlédnutí za pětatřiceti lety malířské práce Tomáše Císařovského, jednoho z nejuznávanějších českých malířů, nabízí až do 4. října Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.
  Alena Binterová, Foto: Archiv Alšovy jihočeské galerie
  17. Srpen 2020 - 06:57