Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • „Jéé… tohle jsem nosila v patnácti“

  Čím dál víc nabývám dojmu, že se ke mně přenesl šatník z minulosti. To, co já beru jako retro styl, je pro dnešní mládež totální hot hit, a to, co já ve svých 37 letech nosím, jakože wow, je zase pro naše maminky retro. Ve světě módy není jednoduché objevit něco nového, ale dá se všechno inovovat.
  Kateřina Wohlmann Votavová
  09. Únor 2024 - 15:51
 • MODA Fashion Day[s]: móda pro všechny

  V červnu letošního roku proběhla v Českých Budějovicích největší módní událost roku – MODA Fashion Day[s]. Tento vzrušující festival módy a stylu, který spojuje módní návrháře a nadšence, připraví každý rok nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří jsou posedlí módou.
  LENKA ŠTIFTEROVÁ
  07. Prosinec 2023 - 23:45
 • Ze zákulisí přehlídek

  Backstage. Určitě jste tento pojem, respektive převzaté slovo z angličtiny pro zákulisí, slyšeli.
  Setkala jsem se, i po těch letech v branži modelky, s často kladenou otázkou: „Jéé, a co tam budeš dělat takovou dobu, když akce je až od 20 hodin?“ No, co by, čekat a připravovat se.
  Kateřina Wohlmann Votavová
  06. Prosinec 2023 - 00:43
 • Jihočeška bude bojovat o Miss Earth

  Kristýna Pavlovičová je krásná dvacetiletá dívka ze Strakonic. Díky tomu zabodovala v soutěži Miss Essens, porazila zhruba 8500 konkurentek a stala se českou vicemiss. Dívka, která měří 178 centimetrů, váží 56 kilogramů a je ve městě u Otavy ráda. Má tu přítele, kamarádky, hlavně celou svou rodinu a stěhování neplánuje. „Nejradši jedu za babičkou a za dědou. Vezmu si holínky a jdu se projít se psem po lese,“ uvádí v rozhovoru studentka budějovické VŠTE.
  Pavel Pechoušek
  05. Duben 2023 - 06:03
 • Módní blog: Letošní wow trend

  Za okny vyhlížíme jaro. S paprsky slunce přichází i nové fashion trendy kousky pro první polovinu roku 2023. Budu upřímná – módní přehlídky v rámci každoročních fashion weeků v Miláně nebo Paříži nepřinesly zásadní rozdíly v módě. Skvělé je, že nám módní průmysl ukazuje trendy s půlročním předstihem, ale i tak se o ně většinou zajímáme až s přicházejícím časem. Co bude větším wow trendem?
  Kateřina Wohlmann Votavová
  22. Březen 2023 - 19:15
 • Módní blog: Měsíce v lesku

  V lesku a třpytu se určitě ponesou následující měsíce. Před námi jsou největší svátky roku, kdy se scházíme s těmi nejbližšími, následovány Silvestrem, kdy přivítáme vše nové. Sotva se rozkoukáme, máme tady Valentýna a brzy zase budeme slavit hopkající králíčky. Ale než tomu tak bude, užijeme si plesovou sezonu. Co je vlastně teď v kurzu?
  Kateřina Wohlmann Votavová
  13. Prosinec 2022 - 16:29
 • Podzimní barevná nálada

  Co přesně a s čím kombinovat? Nosí se všechno a všude a podle nálady. Jaké budou zásadní trendy podzimu 2022? Na co si dát pozor a co byste právě teď, milé dámy, měly objevit?
  Kateřina Wohlmann Votavová
  12. Říjen 2022 - 05:50
 • Návrat 90ʻs…

  Elegantní a zároveň praktický. Barevný či jednobarevný. Voděodolný či háčkovaný. Velkým hitem letošních slunečních dní jsou kloboučky. Ale nejen tak ledajaké, připravte se na bucket klobouky.
  Kateřina Wolhlmann Votavová
  29. Srpen 2022 - 07:24
 • Nutně bílá? Klidně i žlutá nebo červená

  Doufejme, že rok 2022, jenž je ve znamení troufalého vodního Tygra, nás už nebude izolovat a my se konečně nadechneme a začneme znovu plnohodnotně žít. Dočkat by se mohly i nevěsty, které kvůli pandemii svůj šťastný den musely posunout. Jaké svatební šaty jsou trendy pro rok 2022?
  Kateřina Wohlmann Votavová, Foto: Zuzana Lešák Černá
  17. Květen 2022 - 17:21