Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Podzimní barevná nálada

Co přesně a s čím kombinovat? Nosí se všechno a všude a podle nálady. Jaké budou zásadní trendy podzimu 2022? Na co si dát pozor a co byste právě teď, milé dámy, měly objevit?
Kateřina Wohlmann Votavová
12. Říjen 2022 - 05:50

Pokud máte strach, že s pomaličku přicházejícím podzimem odejdou barvičky, tak vás mohu vyvést z omylu. Letošní chladné dny budou právě ve znamení barev. Na přehlídkových molech bodovaly ostře růžové tóny, neonově žlutá, pestře zelená či lila. Černá a ostatní barvy jsou ovšem nesmrtelné. Nicméně pro letošní rok nešetří ani pestrostí potisků. Velkým hitem je stále gepard, tygr a další pozoruhodné zvířecí motivy. Určitě nebude chybět kombinace všeho na jednom kuse látky, takový patchwork.

Vlastníte již z předešlých měsíců kalhotový komplet? Super. Máte další eso v rukávu. Kostýmy dominují světu nadále a jen namísto tílek či cropp topů pod sakem bude ideální rolák. Rozhodně se nebojte kombinovat nekombinovatelné barvy nebo zvolit materiál manšestr, který je dnes příjemný na omak a nemá nic společného s tím tvrdým z předešlých dob.

Dalším oblíbeným kouskem zůstane pletenina neboli úplety. Je to pohodlné, hřejivé a zároveň ženské. Nebojte se sladit stejně vzorový svetr se sukní nebo úpletovými kalhotami. Spousta žen má strach, že při sladění stejně barevných kousků budou vypadat jako v uniformě. Chyba, má to šmrnc. Sama za sebe mohu říct, že tón v tónu nikdy neomrzí.

Co určitě nezmizí z šatníků, budou transparentní materiály. Samozřejmě si je nemůže dovolit každý. Mladší či odvážnější ženy se jich bát rozhodně nemusejí. Zvolit super neon podprsenku či jen tak si vyrazit v prádélku pod síťkou, to bude dost cool. Existuje i decentnější a elegantnější verze, kdy šaty jsou doplněné o krajkové rukávy.

Šestnácté století hlásí comeback. Do hlavní role se dostává opět korzet. Korzetové topynebudou jen oblékané na nahé tělo třeba pod sako, ale i jako další vrstva přes košile, trička, roláky, hitem je tzv. vrstvení. Hodí se k sukni, džínům nebo i přes šaty. Současné korzety vám umožní dýchat, jsou velmi pohodlné.

 

Jaká bude sezona?

  • Barevnost a výrazné vzory
  • Kombinace
  • Extravagance
  • Manšestr