Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Scénář je devadesát procent úspěchu

  Herečka Lenka Krobotová, držitelka Českého lva 2014, pochází z Plzně. Rozhovor s ní přinášíme v zimním speciálu.
  ALENA VOLFOVÁ FOTO: PETR KUREČKA
  20. Leden 2021 - 12:43
 • Podvědomě pořád hledám krásu

  Život s fotkou je úžasný, říká Dana Vitásková, kterou většina lidí zná jako skvělou organizátorku a kurátorku, ale málokdo jako autorku. Od letošního léta je tomu jinak.
  Alena Binterová, Foto: Dana Vitásková
  04. Leden 2021 - 12:18
 • Medicína ani politika nejsou jevištěm pro sebestředné

  „Víte, já jsem šťastnej člověk a v Česku se žije dobře,“ zazní hned v úvodu našeho rozhovoru. Ředitel a předseda představenstva akciové společnosti Nemocnice Český Krumlov, a. s., MUDr. Jindřich Florián má rád lidi, svou práci a dobré víno. Mluví přímo, bez vytáček a k věci. V dnešní době velice sympatická kombinace.
  Petra Vicková, Foto: Milan Havlík
  07. Říjen 2020 - 16:41
 • Jihočeským průmyslem je cestovní ruch

  V jednom rozhovoru zmínil, že rozloha Kovářova na Písecku je jen o trochu menší než samostatný stát San Marino. Přesto tam už osmnáct let zvládá funkci starosty, současně je krajským radním a náměstkem hejtmanky. Do krajských voleb jde opět jako lídr strany Jihočeši 2012. Posílený zkušeností, odhadující ten nejlepší výsledek.
  25. Září 2020 - 10:04
 • Moje srdce bije napravo!

  Ilona Mauritzová byla 20 let úspěšnou podnikatelkou, vybudovala Vysokou zdravotnickou školu, která se následně připojila k Západočeské univerzitě. Byla rektorkou plzeňské almy mater, poslední léta se věnuje politice, nyní hájí zájmy Plzeňského kraje v Poslanecké sněmovně. Do krajských voleb vstupuje jako lídryně ODS s ambicí stát se hejtmankou.
  Pavel Pechoušek
  25. Září 2020 - 10:00
 • Dalibor Uhlíř: Bráníme normální svět

  Vrcholový sportovec, podnikatel, ale taky zahradník a otec čtyř dětí a politik pod křídly Trikolóry. Tím vším stíhá být Dalibor Uhlíř (47). Českokrumlovského rodáka není snadné během dne ulovit. Potkat ho můžete v jeho kanceláři firmy Inter Cars na Okružní, na kole, nebo ho zahlédnete, jak krmí slepičky a okopává zeleninu na své zahradě kousek od Českých Budějovic.
  Markéta Mazancová
  25. Září 2020 - 09:58
 • Pomáhat druhým je lidská povinnost

  Za svůj podnikatelský start-up Battery Box získal světovou cenu kvality. Více než 10 let podporuje nadané a talentované děti napříč celým Jihočeským krajem, pořádá Strom splněných přání pro děti z dětských domovů a patří mezi nejhlasitější politiky jižních Čech. Tohle je kandidát na jihočeského hejtmana za ODS Martin Kuba.
  KAMILA PETRŮ
  25. Září 2020 - 09:53
 • Není kam se vracet. Tak píšu příběhy

  Herečka Nela Boudová stihla letošní zahraniční dovolenou ještě před koronavirovou nákazou. Na Srí Lance s mladším synem a dcerou. V rozhovoru pro časopis Barbar popisuje své vnitřní proměny, vzpomíná na dětství v dnes už neexistující vesnici nebo na budějovické herce, kteří vždycky v pátek pospíchali na chalupu, a ona měla pocit, že svět je hlavně divadlo.
  TEXT: ALENA VOLFOVÁ, FOTO: JAKUB LUDVÍK
  22. Září 2020 - 10:38
 • Na dítě se zapomnělo

  Na úvod se sluší říci, že se známe čtvrt století. A i když by náš rozhovor proto mohl být naprosto neformální, jsme obě vážné. To téma není lehké: českobudějovická rodačka Klára Chábová pomáhá začleňovat děti z dětských domovů do samostatného života. Za svou práci získala ocenění Laskavec od Nadace Karla Janečka. Posláním této nadace je vyjadřovat vděčnost lidem, kteří nezištně konají dobré skutky.
  Petra Vicková, Foto: Marek Podhora
  29. Červenec 2020 - 14:58