Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Funkce? Na nich nelpím

  „Kdysi mi jeden významný manažer řekl po volbě starostky: Všichni ti, kteří teď tancují kolem vaší židle, tančit přestanou, jakmile tu židli ztratíte,“ vzpomíná hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Pak tu funkci ztratila, ale nedávno získala novou. Přesto tvrdí, že je kdykoliv připravená předat klíče od hejtmanské pracovny komukoliv jinému. Sama se chce stát zárukou klidu, aby kraj fungoval tak, jak má.
  Jan Štifter, Foto: Milan Havlík
  23. Leden 2018 - 09:22
 • S kadeřníkem změnila Londýn

  V Anglii je pro všechny Íva. Eva Jiřičná, královna designu, světově uznávaná architektka českého původu. Řídí žlutý vůz, volá ze žlutého telefonu, má oblíbenou žlutou šálku a hodí se k ní žluté růže. Pomalu sleduje, jak z Budějovic odplouvá myšlenka výjimečné stavby – Kaplického Rejnoka.
  ALENA VOLFOVÁ
  10. Leden 2018 - 15:40
 • Bez práce nejsou kabelky

  Česká Miss 2011 Jitka Nováčková se v semifinále soutěže krásy nedala nachytat a na otázku: „Za jak dlouho sníte tři pilulky, když je berete po půlhodině?“, odpověděla: „Za hodinu.“ Odpoví stejně i dnes? Českobudějovická rodačka letos v dubnu oslavila čtvrt století a stala se z ní „youtuberka“. V den svých půlkulatých narozenin spustila vlastní YouTube kanál.
  ALENA VOLFOVÁ, FOTO: RICHARD NOWAK
  20. Prosinec 2017 - 09:44
 • Jihočeška 001

  První žena v čele Jihočeského kraje. Do hejtmanského křesla usedla Ivana Stráská poté, co odstoupil Jiří Zimola, a jsou dodnes ve spojení, volají si, navštěvují se. „Na kraji se neodehrálo nějaké nepřátelské převzetí moci, byl to výsledek rozhodnutí Jirky Zimoly a toho, že se nám podařilo dojednat novou koalici. Takovou, že v čele zůstane naše sociální demokracie,“ říká Ivana Stráská.
  Jan Štifter, Foto: Milan Havlík
  22. Listopad 2017 - 09:42
 • Hlavní přísadou marmelád je láska

  Její dům voní po marmeládách. Jahodových a meruňkových, ale také třeba mrkvových nebo z červené řepy. Marie Herchová je vaří už půlstoletí. A možná postupuje úplně stejně jako prababička její prababičky, a úplně stejně teď marmeládu vaří její potomci. Místo žezla a zlatého jablka drží v ruce lžičku a skleničku, a přesto kralují – společně vyhrávají marmeládové soutěže.
  Jan Štifter, Foto: Michal Moravec
  15. Listopad 2017 - 17:03
 • Daniel Bambas BEZ OBALU

  Slavný syn slavné matky, ke které celý život vzhlíží. Daniel Bambas je v současné době k vidění v řadě divadelních rolí a někdy i v Budějovicích, kdy přijíždí hlavně domů, k mámě. V rozhovoru pro časopis Barbar hovoří nejen o práci, ale také o svém soukromí a podivném vztahu Čechů k lásce dvou lidí stejného pohlaví.
  Alena Volfová, Foto: Richard Nowak
  09. Listopad 2017 - 15:34
 • Miluji věštění z karet

  Kde se vzala Margitova dieta a co věštila vztahu Helena Růžičková? Devítinásobná zlatá slavice Hana Zagorová se vrátila na jih Čech, aby zavzpomínala na natáčení legendárního Trháku nebo písničky, které žijí i druhým a třetím životem. Hovořila s ní redaktorka Alena Volfová.
  ALENA VOLFOVÁ, Foto: Anna Kovačič
  18. Říjen 2017 - 09:35
 • Dobrovory Jiřího Rosteckého

  Patří mezi nejvýraznější muže v Česku pod třicet let. Už jako student začal podnikat a hned po maturitě založil firmu, kterou pak prodal. Dnes mu je čtyřiadvacet a provozuje web MladýPodnikatel.cz. Tam Jiří Rostecký zpovídá řadu osobností, třeba kandidáta na prezidenta Michala Horáčka nebo jednoho z nejbohatších Čechů Pavla Baudiše. Nejdřív se jich trochu obával, teď se ale spíš oni bojí jeho otázek.
  ALENA VOLFOVÁ
  13. Říjen 2017 - 10:44