Rodokmeny od mojedejiny.cz

 • Blíží se třetí ročník Svatomartinského dobročinného běhu KRUMLOVSKÁ 11!

  V neděli 7. listopadu 2021 proběhne 3. oficiální ročník běžeckého klání pod názvem KRUMLOVSKÁ 11. K 11 je sportovní dobročinná akce pro běžce i neběžce a jejich rodiny. I letos nabízí trasy a program pro děti, rodiny i dospělé, pro mladší i starší, pro zdatné i méně zdatné běžce. Registrace na běh byla spuštěna!
  tisková zpráva
  07. Říjen 2021 - 16:16
 • Jihostroj představil cíle na tiskové konferenci. Sezonu začíná 3. října

  V pondělí dopoledne byla na programu předsezonní tisková konference VK Jihostroj České Budějovice. Prezident Jan Diviš, generální manažer Robert Mifka, hlavní trenér René Dvořák a kapitán Radek Mach odpovídali v restauraci HochŠpalíček na otázky novinářů. O čem byla řeč?
  TZ
  28. Září 2021 - 18:14
 • Ze stadionu na sál a do ordinace

  Podobných případů mnoho není – aby sportovec hrál od útlého věku na vrcholové úrovni, roky se dřel, makal na maximum… A pak se vzdal naděje na to, provozovat svůj sport profesionálně, a šel za jinou, vysoko položenou metou. Ondřej Ťoupal a Martin Semrád, odchovanci českobudějovického hokeje, ale právě tento krok udělali. A uspěli.
  Michal Špírek, Foto: Milan Havlík
  30. Červen 2021 - 10:16
 • Nejlepší karatisté se perou v Budějovicích

  Když jsem v roce 1999 poprvé přišel do tělocvičny Základní školy Emy Destinové, abych se naučil cvičit karate, byl jsem obtloustlý chlapec se zálibou v samurajských filmech. Vůbec jsem tehdy netušil, že mě rodiče právě svěřili do péče jednoho z nejúspěšnějších karate klubů v republice. Na výsledcích budějovických karatistů mají zásluhu především dva hlavní trenéři. Jiří Faktor a Miroslav Hýsek. Článek, který se právě chystáte číst, je příběh jejich cesty a cesty TJ Karate České Budějovice od těžkých začátků až po dnešní hvězdnou éru klubu.
  Šimon Felenda, Foto: Milan Havlík
  19. Říjen 2020 - 16:32
 • Volání jihu slibuje bosenské dobrodružství

  Některá místa bývají turistů plná, jinde na výletníka nenarazíte. Právě ta druhá jsou mnohdy podstatně zajímavější. Parta kluků z Českobudějovicka s jedním ostravským vetřelcem je má radši. Tak vymyslela trip, který dá pořádně zabrat jim i všem ostatním, kteří s nimi pojedou.
  Marek Bednář, Foto: Jiří Landa
  15. Červen 2020 - 12:28
 • Heja, Plzeň, heja! Tohle je Pitrák

  I kotel má své legendy... Během sportovního utkání předvádějí klíčové výkony i fanoušci. Fandové ženou ty své, křičí, povzbuzují, vyvolávají, zpívají, ale i nadávají, ničí a někdy se i rvou. Pro ně se ale zápas hraje... Sedmý, respektive dvanáctý hráč na ledě či na trávníku! Pitrák.
  Pavel Pechoušek, Foto: Milan Havlík
  30. Prosinec 2019 - 11:05
 • Z cest si vozím fotovzpomínky

  V dětství nic nenasvědčovalo tomu, že by byl Michal Baly Vítovec kreativně zaměřený či se něčím podobným zabýval. Nemaloval a ani nedělal hudbu a umělecké sklony ani nebylo po kom podědit. Zato sport ho bavil. Velmi. Všeobecně. V šesti letech začal hrát hokej, zabíral mu veškerý volný čas. A s bráchou jezdili. Doma zarytě točili u obrazovky volantem, a to vždy u počítačové rallye. A když se jako kluci na nějakou tu opravdovou vydali podívat, bylo prý skvělé se z ní vrátit a točit volantem jako tamti závodníci. „A to vlastně držím poctivě dodnes," říká s úsměvem Michal.
  Rok s rokem se sešel, a zase začínáme propadat panice. Plavková sezona před námi. Neznám dámu, která by byla spokojená se svým tělem. Jaké trendy budou ovládat rok 2019 a které plavky budou pro vás ty pravé?
  22. Květen 2019 - 17:10
 • Hledají se hrdinové. Na start!

  Už je to tradicí. První červnová sobota v Českých Budějovicích patří půlmaratonu RunCzech! Jihočeská metropole bude poosmé hostit Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Tentokrát vše vypukne 1. června. Budete na startovní čáře nebo mezi diváky i vy?
  Michal Špírek
  20. Květen 2019 - 17:42