Rodokmeny od mojedejiny.cz

Návrat 90ʻs…

Elegantní a zároveň praktický. Barevný či jednobarevný. Voděodolný či háčkovaný. Velkým hitem letošních slunečních dní jsou kloboučky. Ale nejen tak ledajaké, připravte se na bucket klobouky.
Kateřina Wolhlmann Votavová
29. Srpen 2022 - 07:24

Máte představu, o který typ se jedná? Pod tímto názvem hledejte retro klasiku. Každý bude vědět, o čem je řeč, když to nazvu slangově rybářským či farmářským klóbrcem. Už v minulosti věděli, že je to ideální zbraň proti úpalu, spálení a dešti. Podle mě je oproti kšiltovkám slušivější, může si ho opravdu dovolit každý, je skladnější a nebude dělat neplechu v kufru, protože ho snáz složíte bez pomačkání.

Velikou výhodou je, že působí nejen elegantně, ale také příjemně oživí váš outfit. Nosí se k letním šatům, k plavkám, ke kraťasům, džínům, kabátkům, no prostě ke všemu, co vás ráno napadne si na sebe obléknout. Nikdo přitom nezakazuje, aby si žena oblékla kousek z manželova šatníku nebo naopak. Před vámi se rozprostírá unisexový kousek.

Velikou oblibu si našel i mezi celebritami, a proto módní návrháři opět nelenili. Pokud se rozhodnete pro jeho koupi, nebude vás čekat takový klasický v khaki barvě s připíchnutou rybářskou třpytkou, ale seženete ho v různých designech. Skoro všude – a to doslova. Bucket, to znamená velký boom. Dámy, které jsou pánembohem obdařeny šikovnýma a kreativníma rukama, si ho mohou samy uháčkovat (viz Prada).

 

Bucket klobouky

  • Ideální na cesty
  • Dobře kombinovatelné
  • Trend