Rodokmeny od mojedejiny.cz

Módní blog: Letošní wow trend

Za okny vyhlížíme jaro. S paprsky slunce přichází i nové fashion trendy kousky pro první polovinu roku 2023. Budu upřímná – módní přehlídky v rámci každoročních fashion weeků v Miláně nebo Paříži nepřinesly zásadní rozdíly v módě. Skvělé je, že nám módní průmysl ukazuje trendy s půlročním předstihem, ale i tak se o ně většinou zajímáme až s přicházejícím časem. Co bude větším wow trendem?
Kateřina Wohlmann Votavová
22. Březen 2023 - 19:15
  1. Je to už oficiální. Velký comeback přichází v podání nízkého sedu, takže kalhoty, sukně či kraťasy můžete opět stahovat proklatě nízko. Móda se vrací. Často v obchodech slyším větu: „Jé, podívej se, to jsem nosila před třiceti lety.“ Pro novou generaci tento styl ale bude novinkou. Mimochodem, pokud vaše dítko bude mít vidět gumu od spodního prádla, teprve v tu chvíli bude in.
  2. „Vokaž, co máš“ neboli vše průsvitné. Pro dámy, jež mají odvahu, postačí jednoduché body, které obléknou pod průsvitné šaty (tzv. sheer fabric, průsvitná, křehčí tkanina). Nicméně to není o úplné nahotě. Dokonalou kombinací může být i například varianta, kdy šaty jsou spodní část outfitu a přes ně si obléknete šaty či hábit z již zmíněného materiálu.
  3. Tímto stylem nadchnu svoji maminku, která od svého mládí zastává názor, že pruhů není nikdy dost. Dalším hitem pro letošek budou totiž proužky. Úzké i široké. Nejlepší kombinace je proužkovaný top, ať už triko, nebo košile s džíny a teniskami.
  4. Denim. Nesmrtelná džínovina, která bude na výsluní snad každým rokem. Tuhle sezonu se však zaměřte na hravost. Dle libosti můžete nosit třeba sukni z více sešitých kousků džínoviny nebo jen tak si zauzlovat košili, popřípadě sem tam ji rozstříhat.
  5. Když se řeknou třásně, většina si nejspíš vybaví sukni na tanečky, ale nebojte se, úzká sukně s tímto efektem bude krásná i ve spojení s jednoduchým trikem a teniskami.