Rodokmeny od mojedejiny.cz

Módní blog: Měsíce v lesku

V lesku a třpytu se určitě ponesou následující měsíce. Před námi jsou největší svátky roku, kdy se scházíme s těmi nejbližšími, následovány Silvestrem, kdy přivítáme vše nové. Sotva se rozkoukáme, máme tady Valentýna a brzy zase budeme slavit hopkající králíčky. Ale než tomu tak bude, užijeme si plesovou sezonu. Co je vlastně teď v kurzu?
Kateřina Wohlmann Votavová
13. Prosinec 2022 - 16:29

Odpověď je jednoduchá: Všechno a nic. Pokud není striktně daný dresscode, měli bychom se zaměřit na eleganci. Jelikož žijeme v 21. století a omladina nám roste, málokdy se stane, že mají kluci v šatníku oblek. No problem. Nikdy nic nezkazíte, když se zvolí varianty černých džínů (bez děr prosím), bílé košile, ledabyle uvázané kravaty a oblíbených bílých tenisek, případně můžete mít variantu s tričkem bez potisku a sáčkem s elastanem, které je pohodlné. Nicméně pokud zvolíte oblek, nebojte se obout rovněž kecky. Tenisky jsou zkrátka IN ve všech případech. My holky to máme v něčemjednodušší, ale zase takových variant, že si nedokážeme pohodlně vybrat. Mnohdy je ideální si pořídit sukni a k ní doladit pokaždé něco jiného. Ani u dívek se nevylučují tenisky se šatičkami.

A teď se pojďme poohlédnout za tím, co si my ženy vezmeme na ty juchuchu akce na sebe. Jsem ráda, že se vracejí a jsou stále trendy kostýmky. Za mě je to trend letošních oslav. Nejenom že je to mega pohodlné, ale zároveň praktické. Jednou to můžete vynést jako celek (kalhoty, sukně se sáčkem) nebo jen samostatně a kombinovat s jinými kousky. Sako bude krásně ladit s midi šaty se saténovým vzhledem. Já se letos poohlížím po tom sametovém. Nicméně s tímhle kouskem neuděláte žádnou chybu, ale vím, že samet není lichotivý pro každého, tak i teď vás potěším, že letos budou kostýmky k dostání snad ve všech materiálech a barvách. Letí jednobarevné sjednocení, bez vzorů. Nebojte se barev,jako je zelená, modrá, růžová či letošní trendy barva lila či fialová. Pokud vás nenadchl samet a jste odvážnější, nešlápnete vedle s třpytivým kompletem. Mnoho z vás bude reagovat, že budete vypadat jako diskokoule, ale nebojte se, naopak budete IN. Dnešní doba je o stylu každého z nás. Jestli chcete zářit na dálku nebo být zahalená v peří,můžete.

Nebojte se být v tyto dny extravagantní. Kdy jindy si užít lesk a třpyt.

 

Důležité pojmy délek:

Mini

Nejkratší délka šatů či sukní, maximálně do půlky stehen.

Midi

Délka do půli lýtek. Za mě sexy a trendy délka.

Maxi

Nejdelší možná délka.

Lady

Těsně nad kolena nebo těsně pod kolena. Konzervativnější alternativa.