Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Knižní novinka: Ještě není konec

„Dvě věci tu v krvi leží – mráz po těle hrůzou běží – dětská hlava bez tělíčka a tělíčko bez hlavy.“ Ten obraz, který už řadu generací straší děti od základní školy, ožívá v knize Michala Sýkory s názvem Ještě není konec. A je ještě drsnější, než by si mohl domyslet Karel Jaromír Erben, protože u toho drnčí cirkulárka, babičky dostávají infarkt a maminky si překousávají žíly.
Jan Štifter
25. Září 2017 - 10:52

Literární předloha televizní série Detektivové od nejsvětější trojice zavede čtenáře do prostředí maloměstského klidu roku 1987, do prostorné vily a šera domácí knihovny. K oknům, ze kterých jsou vidět přízraky, o nichž můžeme roky promlouvat s psychologem, a stejně nezmizí pocit, že byly skutečné. Protože v paměti neuvízly jenom stíny, ale také mrtvé dítě, které někdo rozdělil na dva kusy. Podezřelí sympaticky přibývají a čtenář se nepřestane dobře orientovat v postavách i kulisách, protože Sýkora knihu vhodně doplnil nákresem místa činu a rodokmenem rodiny Třebovických. Jedno jméno tam svítí od začátku do konce, přestože jeho život zhasl v sedmi měsících. Kdo za to mohl a je možné dozvědět se pravdu ještě po letech? Před námi se zatím rozvíjí napínavý detektivní příběh, který opět dokazuje, že se věci dějí jinak, než se prve jeví.

Michal Sýkora působí na katedře divadelních a filmových studií Univerzity Palackého, v roce 2012 vydal úspěšnou detektivku Případ pro exorcistu, o rok později vyšlo pokračování s názvem Modré stíny. Oba díly se už dočkaly televizního zpracování.