Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Na Cuketu a další delikatesy Festivalu francouzských filmů do Kotvy

Sedm listopadových dnů si můžete v budějovickém kině Kotva zpříjemnit programem Festivalu francouzských filmů. Koná se tu od 23. do 29. listopadu.
Pavel Horáček
20. Listopad 2017 - 09:14

Bude slavnostně zahájen předpremiérou očekávané komedie Michela Hazanaviciuse Obávaný, která sklidila úspěch na letošním festivalu v Cannes. V poutavém a vtipném zpracování jednoho období ze života a tvorby velikána francouzské kinematografie Jean-Luca Godarda podává skvělý výkon známý a oblíbený herec Louis Garrel. Zahájení festivalu francouzského filmu doplní projekce souboru krátkých filmů Bratři Lumièrové, které před více než 120 lety natočili vynálezci kinematografie bratři Louis a Auguste Lumièrovi. Pásmo jejich zrestaurovaných filmů vybral a sestavil filmový historik a ředitel canneského festivalu Thierry Frémaux. Snímek, vracející se k počátkům filmového průmyslu, zahrnuje ukázky ze stovky krátkých filmů tvůrců kinematografu.

Vedle řady dalších skvělých titulů festival nabídne úspěšný animovaný snímek švýcarského režiséra Clauda Barrase Můj život Cukety. Snímek získal cenu za nejlepší celovečerní film pro děti na třeboňském Anifilmu a dalších světových festivalech. Přes možná smutnou zápletku potěší celou rodinu celkové pozitivní vyznění snímku, který poukazuje na to, jakou sílu má přátelství a že naděje existuje za každé situace. Film je bez přehánění vrcholem současného evropského animovaného filmu a zaujme zajímavým výtvarnem i výbornou loutkovou animací. S dětmi na něj vyrazte v sobotu 25. 11. odpoledne.  

 

Festival francouzského filmu v kině Kotva