Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Petra Janů míří do Tábora i Týna

Trojnásobná zlatá slavice Petra Janů vyráží opět na turné po České republice. V rámci ScanQuilt Tour 2017 s názvem Léta bláznivá zazpívá i v jižních Čechách.
Veronika Pohanková, foto: Lenka Hatašová
25. Září 2017 - 10:44

Prvního listopadu ji můžete vidět v Táboře a hned o den později v Týně nad Vltavou. Chybět nebude ani kapela Amsterdam, která zpěvačku doprovází. Hostem turné bude zpěvák Václav Noid Bárta.

Zpěvačka podniká turné u příležitosti 45 let na scéně. Oslaví tak navíc i své půlkulatiny. Koncertovat v rámci turné, které začíná v půlce října a končí v druhé polovině listopadu, bude například v Plzni, Brně a Ostravě.  A jak sama oblíbená zpěvačka říká, jižní Čechy rozhodně nesmějí chybět. „Vždyť já sama jsem napůl Jihočeška. Mám to tady moc ráda a mám tady vlastně svůj druhý domov,“ usmívá se Petra Janů, která v létě tráví každou volnou chvilku na své milované chalupě nedaleko Stráže nad Nežárkou.

Na koncertech zaznějí také zpěvaččiny známé hity, jako například Říkej mi, Už nejsem volná nebo Není nám už sedmnáct. Těšit se ale můžete i na pecky z nového alba Blázni, které vyjde na podzim. Turné vyvrcholí koncertem v pražské Lucerně, kde bude hostem Petry Janů nejen Václav Noid Bárta, ale také Petr Kolář. S oběma pány si zpěvačka „střihne“ duety.