Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Pojďme si hrát do Budějovic

Po roce opět zavítá výstava hraček „Pojďme si hrát“ do Českých Budějovic. Rosa ve spolupráci s Kreativní agenturou R51 pořádá ve dnech 6. – 19. října 2015 interaktivní výstavu hraček bezpečných k dětem a šetrných k životnímu prostředí. Tentokrát se děti vydovádí v prostorech R51 (Riegrova 51, ČB). Výstavu budou doprovázet besedy pro učitele, vychovatele či lektory (14. 10.) a pro veřejnost (17. 10.) – jak pořizovat „hračky s přidanou hodnotou“? Vyvrcholením akce bude dne 17. října měření rentgenovým spektrometrem – zájemci si budou moci otestovat, zda jimi přinesené hračky neobsahují nebezpečné PVC či těžké kovy.
02. Říjen 2015 - 11:28

„Již název sám napovídá, že nejde o klasickou prohlížecí výstavu plnou atraktivních, byť pro děti nedostupnou expozici. Naopak – se všemi exponáty si mohou malí i velcí návštěvníci pohrát a zároveň získat informace k výběru hraček šetrných k přírodě a bezpečných pro děti“, shrnuje Mgr. Věra Soukupová, ekoporadce org. Rosa, která se tematikou dlouhodobě zabývá.

Rosa – společnost pro ekologické informace a aktivity pořádá společně s Kreativní agenturou R51 interaktivní výstavu hraček „Pojďme si hrát“. Ve dnech 6. – 19. října 2015 bude zpřístupněna výstava pro děti bezpečných a k přírodě šetrných hraček v prostorech R51 v Českých Budějovicích (Riegrova 51). Návštěvníci si pohrají s hračkami „s přidanou hodnotou“ a z informačních bannerů se dozvědí, na co se při výběru hraček zaměřit.

Do programu jsou zařazeny také besedy – 14. 10. vyhrazeno pro učitele, vychovatele, lektory; 17. 10. určeno pro veřejnost. Podle čeho vybrat tu správnou hračku? Které materiály jsou šetrné k dítěti a také k přírodě? Jak souvisí hračky s odpady? a další otázky bude s přítomnými rozebírat Mgr. Věra Soukupová, ekoporadkyně Rosy.

Dne 17. října projdou hračky drobnohledem. Na výstavu bude pozvána organizace Arnika s tzv. rentgenovým spektrometrem. Přístroj dokáže změřit obsah nebezpečného PVC nebo těžkých kovů v předmětech. Zájemci si od 9:00 – 11:00 a od 13:00 – 15:00 mohou přinést a na počkání nechat otestovat vlastní hračky.

Rosa – společnost pro ekologické informace a aktivity chce díky výstavě hraček nabídnout spotřebitelům alternativy k módním trendům a mediální reklamě s cílem upřednostnit bezpečí a zdraví dětí a současně snížit zatížení životního prostředí.

Kontakt: Dana Křešničková: kresnickova@rosacb.cz, 778 164 661