Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Streamuj Mall

Je to jen pár let, co jsme poznali fenomén internetové televize. Především díky produkci Stream.cz, která tradičním televizím konkurovala, nebo u nich dokonce nebyla myslitelná. Jedním z příkladů může být Kancelář Blaník, seriál o proslulém lobbistovi, kterého se veřejnoprávní televize zalekla, a on to nakonec dotáhl až k celovečernímu filmu.
Pavel Horáček, filmový publicista
08. Leden 2019 - 10:14

V až nepřeberném množství magazínových sérií na Streamu občas zazářila původní dramatická tvorba, včetně třeba ceněného Semestru. Když už se Stream stal stabilní a důležitou součástí naší palety zábavy, došlo k nečekané změně. Na jaře letošního roku se nechal slyšet ústřední kreativní producent Lukáš Záhoř, že ze Streamu odchází. A to do nově vzniklé televize Mall.tv.

První, co může diváka zarazit, je její vzhled, skoro identický se zmiňovaným Streamem. V nabídce je řada již zavedených formátů a oblíbených celebrit, jako například Adam Gebrian (s pořadem o architektuře) či Petr Vaněk (s kulinářskou show). Podobnost asi není čistě náhodná, nicméně není tím největším zklamáním. Tím není ani mallovský seriál Stylista. Tahákem kanálu totiž měla být novinka Jana Prušinovského, autora divácky nejúspěšnějších komediálních seriálů naší novodobé historie: Okresní přebor, Čtvrtá hvězda či Autobazar Monte Karlo. Ve snímku Život je hra, jak se nový seriál jmenuje, sledujeme trampoty jednoho mileniála prostřednictvím dvou komentátorů. Zajímavý zcizující efekt, při němž se využívá typický sportovní slang i pověstná elektronická tužka, ale působí díl od dílu nejapněji. Slabý námět bohužel nedovedou učinit vtipným ani Michal Suchánek a Petr Marek, kteří ztvárňují hlavní postavy. Nezbývá než doufat, že šlo jen o prvotní zaváhání a že další střely Mall.tv budou už mířit na bránu. Ze soutěžení internetových televizí by totiž měli těžit hlavně diváci.