Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Užijte si sedmý ročník filmového festivalu ČERNÁ VĚŽ

Konec listopadu bude v Českých Budějovicích již posedmé patřit filmům. Filmový Festival ČERNÁ VĚŽ jich letos obdržel od filmařů z České republiky a Slovenska sto dvacet dva. Ty nejlepší z nich promítne 24.–25. listopadu v prostorách Českého rozhlasu.
Tisková zpráva
16. Listopad 2017 - 14:13

K promítání studentských a nezávislých filmů se přidá i bohatý doprovodný program. Své filmové znalosti si můžete ověřit ve speciálním filmovém kvízu. Rychlokurzem dabingu vás provedou specialisté z tvůrčí skupiny Fénix ProDabing. „Vyzkoušet si, jaké to je být dabérem, patří každý rok k těm nejoblíbenějším workshopům, a proto ho návštěvníkům přineseme i letos. Chybět nebude ani minikino pro dva nebo akční filmokoutek,“ doplnil k letošnímu ročníku Milan Pleva, ředitel FFČV.

Nejnabitější kategorií je jednoznačně sekce studentských filmů. Zajímavostí je, že letos opanují studentské filmy ženy režisérky. „Je to osvěžující změna, neboť v minulých ročnících pařila tato kategorie především mužům. Jedním z hlavních favoritů je například film Přistoupili? od Terezy Pospíšilové, který si odnesl již několik ocenění na zahraničních festivalech,“ lákají organizátoři na nabitou skladbu filmů.

Vstupné na každý den je 77 Kč. Filmoví fanoušci si jistě rádi pořídí vstupenku na celý festival za 107 Kč. Kompletní výtěžek směřuje k dětem s postižením z českobudějovického Centra BAZALKA. „Už sedm let děti podporujeme a víme, že peníze jdou tím správným směrem. Proto si ze vstupného nenecháváme ani korunu,“ prozradil Milan, který pořádá festival s pomocí dalších šesti dobrovolníků ve svém volném čase.

Jako každý rok i letos dorazí na závěrečné předávání cen několik desítek filmařů, kteří se porvou o skleněné sošky Černé věže. Pokud se tedy realizačnímu týmu podaří sošky získat zpět. Neznámý padouch je totiž odcizil z festivalového trezoru. Realizační tým o pomoc požádal Britskou tajnou službu, která přislíbila, že do Českých Budějovic vyšle svého nejlepšího agenta 007. O napětí i zábavu tak jistě nebude nouze. Slavnému agentovi bude věnován i celý závěrečný večer. Zazní například známé ústřední melodie z filmů s Jamesem Bondem.