Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR BEAUTY by KATTY

Moc vás všechny zdravím na této stránce, kde vám budu každý měsíc poskytovat ty nejlepší informace z oblasti krásy. Získáte tak účinný manuál, jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy a spoustu dalších triků, abyste se cítily krásné.
28. Únor 2017 - 11:19

Jsem známá pod jménem Katty, přesněji Beauty by Katty. Tak se totiž nazývá můj youtube kanál či facebooková stránka. Jsem profesionální kosmetická poradkyně, říká se tomu také beauty coach. Denně se věnuji ženám, které hledají informace, jak podpořit svou krásu, probudit ji nebo znovu objevit. Přicházejí ke mně ženy a dívky v těžkých životních obdobích, kdy cítí, že musí něco změnit. Sebe. Chtějí se o sebe začít starat, ale nevědí jak. Přečetly mnoho článků, slyšely mnoho rad, ale stále to není ono. Nejsou se sebou spokojeny a v zrcadle se nevídají takové, jaké by se rády viděly. Mým úkolem je pomoci jim získat krásnou pleť, zdravé vlasy a oslnivou image.

Vy se něco z toho, co jim každý den předávám, dozvíte právě zde. V tomto pravidelném sloupku najdete ty nejefektivnější tipy z oblasti kosmetologie, které jsou ověřené nejen mnou, ale i nejnovějšími vědeckými výzkumy o fungování pleti. Zaměřím se také na péči o vlasy a nehty.  A předám vám tajné triky z mé vizážistické praxe.

A začnu hned dnes, a sice u nejdůležitějšího bodu péče o naši krásu. Tím je láska. Jemný něžný cit k sobě samé. Já vím, všude se píše: „Mějte se ráda,“ a už je to trapná odrhovačka. Nebudu do vás hustit, abyste si od rána do večera opakovaly, jak se máte rády. Víte, ono to totiž nefunguje! Důvod je jednoduchý. Slova nejsou hybným motorem. Činy mění náš život. A u naší krásy to platí doslova. Aby se naše pleť zlepšila, musíme se jí denně dotýkat správnými přípravky a pohyby. Tou láskou je tedy rozhodnutí o sebe pravidelně, každé ráno a každý večer, s citem pečovat.

Sedněte si v klidu, o samotě, ke svému diáři a zapište si do něj větu: „Můj kosmetický rituál.“ Vepište ji do každého rána a každého večera. Dále si stanovte dva dny v týdnu, ve kterých se budete věnovat hlubším kosmetickým ošetřením své pleti. Nazvěte to třeba: „Moje speciální rutina krásy.“ Doporučuji zvolit středu a neděli, a to vždy kolem 19. hodiny večerní. Možná vám připadá zbytečné si něco takového zapisovat. Jde ale o to, aby vaše mysl byla pozitivně připravená na tyto rituály a vy se na ně těšily jako na magické chvíle, kdy se cele věnujete jen sobě. Časem mi dáte za pravdu, že to je ohromně vyživující čas a jste na něm závislá.

A hned tu mám další domácí úkol, který si přeji, abyste pro sebe splnily. Vytvořte si poličku krásy. Vyhraďte si v koupelně jednu polici, která bude patřit pouze vám. Všechny produkty, které v současné chvíli máte, přesuňte do papírové krabice. Za moment se dozvíte proč. Nejprve ale prázdnou polici omyjte, dejte na ni malou vázičku s čerstvou květinou a nějaký talisman, který máte ráda. Medvídek, kámen, sošku. To je na vás.

A teď zbývá ještě ta krabice plná vašich přípravků na péči o pleť. To bude malinko náročnější. Stanete se na chvíli kosmetickou profesionálkou a zkontrolujete, zda jsou přípravky kvalitní a účinné. Budete totiž luštit jejich složení. Někdy je třeba lupy. Postupujte podle následujících pokynů:

  1. Připravte si vedle sebe odpadkový koš.
  2. Přípravek, který má ve svém obsahu alkohol, a to na jedné z prvních pěti pozic, vyhoďte.
  3. Vyhoďte přípravky, které mají v obsahu silikon na jedné ze tří prvních pozic. Tuto látku najdete také pod názvem dimethicon. Objevit se může i s mnoha jinými koncovkami. Jakmile uvidíte slovo, které začíná na – dimeth – jde o silikon.
  4. Do koše patří také všechny přípravky, které obsahují parafín (paraffinum liquidum), mineral oil, petrolatum a propylene glykol.
  5. Vyhoďte do koše micelární vodu. Rozsáhleji o dopadech jejího používání budu psát v jednom z dalších sloupků. Teď se, prosím, spokojte s informací, že micelární voda ničí pleť.

Doufám, že vám něco zbylo. Pokud ne, pečovaly jste o svou pleť naprosto nevhodným způsobem.  Než se posuneme dál, doporučuji zatím omývat tvář ráno a večer odvarem z řepíku a poté použít 100% arganový olej Sagrada Natura. Odvarem se ale nemáte šanci odlíčit. Záměrně vám nedávám doporučení na skvělý odličovač, protože jeden z nejlepších detoxů pro pleť je make-up dovolená. Postupy, které zde budete každý měsíc číst, mám mnohokrát ověřené. Zkuste to. Jediné, co se může stát, je, že budete krásná J.  

Získat ještě více informací můžete každý týden na mém youtube kanálu Beauty by Katty.

S láskou,

Katty ♥