Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR BEAUTY by KATTY

Krása vaší pleti závisí na tom, jak ji čistíte. O důležitosti této fáze péče o pleť bylo již napsáno mnoho. Já jen dodám, že čistění pleti je natolik zásadní, že všechny ostatní úkony bez něho nemají vůbec žádný smysl. Bez odstranění nečistot a mazu dvakrát denně nemůže pleť dýchat. Sebedražší krém nemá šanci prostoupit dovnitř pleti, která neprošla důkladným čištěním.
27. Březen 2017 - 07:52

Svým zákaznicím doporučuji fázové čistění. Díky němu jsou se svou pletí spokojené. Dnes celou rutinu, kterou jsem vychytávala mnoho let, předám i vám.

Fázové čistění se skládá z odlíčení, čištění a exfoliace a je určené pro večerní péči.

K odlíčení pleti vám doporučuji hydrofilní olejový odličovač. Například Sallos nebo Dermalogica. Jde o speciálně upravený olej, který na rozdíl od olejů v jejich původní podobě emulguje a snadno se smývá z pleti. Tímto olejem odlíčíte pleť bez podráždění. Apeluji na všechny své zákaznice, aby důsledně ignorovaly existenci micelárních vod. Je to bezvadný produkt pro situace, kdy nemáte přístup k vodě. Při každodenním používání ale dochází k narušení kožní bariéry a následky jsou nehezké. Vždy, když mě osloví žena s problémem: Zhoršila se mi pleť, odpovídám stejně: Vysaďte micelární vodu a ozvěte se mi za čtrnáct dní. Ve všech případech se pleť zlepší.

K odlíčení očí se vám osvědčí dvousložkový odličovač, u kterého protřepáním dojde ke smíchání olejové a vodové složky. Tyto odličovače hravě odstraní i voděodolný make up a neriskujete podráždění očního okolí. Dívejte se po těch, které jsou oftalmologicky testované. Například Bourjois. Odličujte své oči nejen pomocí kosmetických tamponků, ale na závěr ještě namočte do odličovače vatovou tyčinku do uší a projeďte jí řasy u kořínků.

Nastupuje fáze čistění, která se liší dle typu pleti. Vždy respektujte svůj typ pleti a vybírejte čističe pro něj určené. Pro suchou pleť jsou ideální krémové, pro problematickou a mastnou pěnivé. V této fázi čištění zároveň svou pleť jemně masírujete krouživými pohyby prstů a zvyšujete tak její prokrvení. Stejně jako olejový odličovač, i tento produkt je nutné smýt z pleti teplou vodou. Já doporučuji bylinkové odvary z heřmánku nebo řepíku.

Následuje exfoliace. Je možné ji provádět každý večer, nedoporučuji to ale u pleti citlivé. Exfoliací dochází k dočištění hluboko usazených zbytků nečistot, zprůchodnění pórů a odstranění odumřelých buněk na povrchu pleti. Pleť je tak připravena přijmout účinné látky obsažené v sérech a krémech. Na dotek je hedvábně jemná a to je benefit, který se líbí všem ženám. K exfoliaci je ale potřeba vybírat přípravek obezřetně. Rozhodně by neměl obsahovat zrníčka, které pleť mechanicky obrušují. Ty se používají pouze jednou v měsíci. Správné produkty pro tuto pravidelnou exfoliaci obsahují enzymy, které pleť neškrábou. Mohu doporučit Daily Microfoliant od Dermalogica.   

Poslední fází je tonizování pleti. Tonikum není rozhodně zbytečné. Uzavírá póry, neutralizuje pH pleti a připravuje ji na další péči. Opět vybírejte dle typu své pleti, ale vždy se vyvarujte přípravkům s vysokým obsahem alkoholu. Záměrně píši s vysokým, protože u přírodní kosmetiky alkohol ve složení najdete z důvodu konzervace rostlinných složek a absence chemických konzervantů. Tonik by vás rozhodně neměl na pleti pálit, naopak by měl navodit pocit relaxace.

Často slýchám, že ženy ráno pleť nečistí. Mylně se domnívají, že není důvod. Pleť se ale v průběhu spánku dočišťuje, na svůj povrch vylučuje nečistoty a maz. Ulpívají na ní také bakterie, které s vámi spí na polštáři. Ráno stačí použít pouze čistič (pěnivý, gelový nebo krémový) dle vašeho typu pleti. Pokud jste po ránu oteklé, aplikujte skotskou lázeň. Střídavě oplachujte pleť teplou a ledovou vodou. A na závěr nezapomeňte pleť tonizovat pomocí tonika.

Věřím, že při každodenním dodržování těchto rituálů bude vaše pleť ve skvělé kondici. A v kolika letech s těmito rutinami začít? Ode dne, kdy se začnete líčit, nebo se na vaší pleti začnou objevovat pupínky. To je moment, kdy se pleť dala do chodu a z dětské přešla do fáze dospívající.

Mějte nádherné dny a nezapomeňte se na sebe usmívat, to je nejlevnější a neúčinnější kosmetika.

 

 S láskou Katty 

(facebook: BeautyByKatty)

 

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V BŘEZNOVÉM ČÍSLE: na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!