Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR by KATTY: Krém

Jak si vybrat správný krém? To je jedna z nejčastějších otázek, které čtu v komentářích na svém youtube kanálu. Mnohem důležitější je sice dobře vybrané sérum pro váš typ pleti, ale o tom jsem již psala v minulém čísle. Sérum totiž ovlivňuje stav hlubších vrstev pleti, krém pouze ty vrchní. Přesto se v posledních letech daří některým kosmetickým firmám vyrábět krémy s menšími molekulami, které tak dokáží projít skrze pleťovou membránu hlouběji.
29. Květen 2017 - 00:44

Ctěte svůj typ.

V první řadě vybírejte krém přesně pro váš typ pleti. Pouze smíšená pleť bude potřebovat krémy dva. Pro mastící se pleť na T zónu – čelo, nos a bradu. Druhým je krém hydratační pro zbylé části pleti, krk a dekolt.

Den i noc.

Jeden krém nestačí. Potřebujete denní a noční péči. Na den volte krém lehčí s dostatkem hydratace. To se týká i pleti mastné a problematické. Na noc pak krém výživnější, regenerační či liftingový. Problematická pleť zase potřebuje v noci léčbu, kterou jí dopřeje krém s obsahem niacinamidu a AHA kyselin, jako je kyselina salicylová. Rozhodně neuděláte chybu, pokud pro svou aknózní pleť vyberete krém od britské značky Medic8, která má léčbu akné skvěle propracovanou.

Pozor na falešné sliby!

Při výběru správného krému pro vaši pleť hraje roli také jeho složení. Nedejte na slibná tvrzení a marketingové oblbovačky, důkladně si prostudujte podrobné složení. Já vím, ten výčet latinských názvů je srozumitelný leda pro chemiky. Zde mám pro vás webovou stránku, kde najdete nejdůležitější látky, které jsou v kosmetice obsaženy – www.slozenikosmetiky.cz. Při nákupu na e-shopech to máte jednoduché a můžete rovnou obsah s pomocí tohoto rádce prostudovat. V drogeriích a parfumériích doporučuji vyfotit složení krému chytrým mobilem a doma zapátrat, zda neobsahuje látky, které by vaší pleti neprospívaly.

Kterým látkám se vyhnout?

Jsou to především minerální oleje (paraffinum liquidum), parabeny (methylparaben, buthylparaben), silikony (dimethicon), propylengykol. Samozřejmě je další řada látek, které z dlouhodobého hlediska nedělají našemu tělu dobře. Je potřeba se rozhodnout, jak vážně to chceme brát. Pokud nekouříte, jíte opravdu zdravě, neoblékáte se do syntetických materiálů, pak je pro vás určena kosmetika stoprocentně přírodní. Pokud ovšem nedbáte na vysoce zdravý přístup ke svému tělu a používáte konvenční dekorativní kosmetiku, pak stačí vyloučit pleťovou kosmetiku s výše popsanými látkami.  

Často si všímám, že to ženy s krémy přehánějí.

Množství krému aplikovaného na pleť by mělo být maximálně velikosti lístkové oříšku. U kvalitních krémů je takové množství velké. Krém rozetřete jemně na pleť a bříšky prstů bubnujte do kůže, abyste podpořili vstřebávání krému.

Mnoho žen zapomíná na ochranu.

Sluneční záření velmi poškozuje naši pokožku. Já tedy nejsem proti slunění, naopak. Ale kůže by měla být ošetřena krémem s dostatečným ochranným faktorem. Většina žen má tento ochranný prvek spojený pouze nebezpečím spálení kůže. SPF by ale měl mít váš denní krém po celý rok! Slunce svítí, i když ho nevidíme. A poškození, která působí, nejsou často viditelná hned. Až po čase vás začnou trápit nevzhledné pigmentové skvrny a jejich léčba je obtížná. Doporučuji tedy pořízení pleťového krému s ochranným faktorem 30 nebo 50. Já jsem si vybrala značku Dermalogica. Dosud jsem neobjevila jinou značku, která by obsahovala tak velký výběr krémů s SPF. Nabízí variantu pro mastnou a problematickou pleť, dehydratovanou, suchou či stárnoucí.

O krémech budu psát také v budoucnu. Připravuji pro vás kompletní průvodce pro každý typ pleti. Pokud jste ale nedočkavé, podívejte se na můj youtube kanál BEAUTY BY KATTY, kde se každý týden dozvíte něco nového nejen z oblasti péče o pleť, ale také líčení.

Naše tvář nás prezentuje. Nemusíme být dokonalí. Neočekává se od nás, že budeme jako vystřižení z obálky magazínu. Dejme ale své pleti to nejlepší, abychom z ní měli lepší pocit a setkání se svým odrazem v zrcadle nám dávalo elán do života. Maminka mi vždy říkala: „Čím hůř ti je, tím víc o sebe dbej!“

Já vám přeji, aby vám bylo jen a jen dobře, ale nepřestaly jste mít chuť pro sebe dělat to nejlepší.

S láskou

Katty