Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR by KATTY: Láska kráska

Moc ráda si hraji se slovy a ještě raději hledám ve všem hlubší význam. Často tak mlčky sedím a hloubám nad tím, jak pomoci svým zákaznicím s jejich pletí, aby měly ze sebe dobrý pocit. Stav pleti až příliš ovlivňuje sebevědomí žen a tím i to, jak se jim v životě daří. Smutných příběhů na toto téma jsem vyslechla mnoho.
25. Srpen 2017 - 09:46

Mladá dívka nechtěla vycházet z domu, protože byla její pleť poseta tak silným akné, že ho nebylo možné zakrýt a ve škole se jí posmívali.

Pětatřicetiletá žena, které po léčbě plic naskákaly na pleti tmavé pigmentové skvrny, které prorážely i přes nános make-upu. Každý v jejím okolí to komentoval a ona se dostávala do silné deprese.

Takto bych mohla pokračovat na mnoho stránek, ale to není smyslem té beauty strany. A navíc obě ženy již mají pleť v pořádku a mohou za to být vděčné především samy sobě. Co se vlastně změnilo? Jejich přístup k sobě.

S oběma jsem pracovala stejně. Nastavila jsem program péče na míru jejich pleti s přihlédnutím k aktuálnímu problému. To byl sice důležitý základ, ale ne ten zásadní. Kosmetika sice dokáže mnohé, ale zázraky neumí. Ty ovšem dokážeme dělat my samy. Potřebujeme k tomu pouze lásku, a to svou vlastní.

Snažila jsem se je vést k tomu, aby se začaly mít rády, i přestože se samy sobě nelíbily. Nešlo to. Logicky. Denně viděly v zrcadle svou, podle jejich slov, ošklivou tvář. Terapie před zrcadlem podle Louis Hay (najdete v knize Miluj svůj život) nezafungovala ani po měsíci každodenního rituálu. Přemýšlela jsem o tom, jak to zlomit. Napadl mě pokus, který předčil očekávání nás všech. Ukončily jsme každodenní meldování vět: „Mám tě ráda a stojím při tobě…..“ a vyměnily ho za činy. Úkolem bylo změnit všechny dosavadní rutiny. Začínalo to ráno krátkým, jednoduchým, jógových cvičením a končilo večer v posteli, poslechem meditace na Youtube. Ženy změnily svou stravu, vypustily všechny alergeny a denně si připravovaly jídlo do krabiček s sebou. Své tělo pročistily speciálními, detoxikačními kůrami. Každý den, za jakéhokoliv počasí, vyšly na dvě hodiny do přírody. Denně po večerní kosmetické péči seděly deset minut v klidu s dlaněmi na tváři a představovaly si, jak ji svýma rukama hojí.

Bylo toho mnoho, co musely změnit, co každý den musely pro sebe udělat. Ale tam se právě zrodila ta láska k sobě. První týdny to bylo pouhé následování mých rad s nedůvěrou a otrávenými pocity. Po měsíci volaly se slovy: „Mě to začalo bavit, a i kdyby to nezabralo, tak jsem zjistila, že tohle přesně mi chybělo. Starat se o sebe.“ V ten moment jsem věděla, že máme vyhráno. Začaly se mít rády. Začaly pro sebe být důležité, ačkoliv jejich pleť nebyla perfektní. O tři měsíce později jsme se setkaly a já viděla zdravé, spokojené ženy.

Co ta jejich pleť? Co myslíte? Láska je mocná. Akné zmizelo a dosud se nevrátilo. Nemá šanci, ona o sebe pečuje nadále s veškerou úctou a láskou ke svému tělu. Pigmentové skvrny se zmenšily a zesvětlaly natolik, že nad těmi jemnými flíčky zákaznice mávla rukou. A navrhované doléčení laserem odmítla jako zbytečnost.

Samozřejmě je to celé stálo mnoho sil, čas věnovaný sobě sama, odolávání posměškům a skepsi přihlížejícího okolí. A já všechny své zákaznice, které se na tuto láskyplnou túru rozhodly vstoupit, nesmírně obdivuji. Nevěděly, zda jim to skutečně pomůže a na začátku se vyloženě nesnášely za to, jak vypadají. Mohly to tisíckrát vzdát, když se na jejich pleti při detoxikaci objevila louka nových pupínků. Přesto každá z nich vytrvala a získala nejen krásnou pleť, ale především sebeúctu, sebelásku a něhu, po které její ženská duše prahla.

Dnes vám nedoporučím žádnou kosmetiku. Jen vám chci závěrem popřát mnoho sil, abyste se propracovali k sebelásce, která má tolik síly, že léčí celé naše tělo. A pleť je mapou stavu našeho těla.

Krásné dny vám všem.

S láskou

Katty

(Více informací najdete na mém Yotube kanálu Beauty by Katty)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V LETNÍM DVOJČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!