Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR by KATTY: Sérum

Tentokrát se zaměřím na produkt, který je v pěstění vaší pleti natolik důležitý, že jeho vynechání silně ovlivňuje její stav. Jde o sérum.
20. Duben 2017 - 23:42

Většina žen pokládá za zásadní prostředek pro péči o svou pleť krém, ten ovšem nemá zdaleka takovou sílu opravit pleť jako sérum. Séra mají jemnou tekutou texturu, která je speciálně upravená tak, aby dokázala projít hluboko do pleti. Ne na povrchu, ale v hloubce kůže je potřeba působit účinnými látkami, abychom v zrcadle viděli perfektní, vypnutou a zářivou pleť.

Na trhu objevíte celou řadu nejrůznějších variant. Jak si tedy vybrat to správné sérum pro svoji pleť?

Sérum byste měly kupovat od jedné značky, a to ze stejně zaměřené řady. Produkty jsou totiž provázané a vzájemně posilují svou účinnost. Jsou ale období, jaro nebo podzim, kdy je potřeba pleť speciálně posílit a nabudit k činnosti. Vaše oblíbená značka zrovna ale takové sérum v nabídce nemá… Nevadí, zvolte tedy výjimečně sérum od jiného výrobce.

Uvědomte si, co chcete řešit, co vás na vaší pleti štve. Je to akné? Pak hledejte sérum pro léčbu akné. Zaměřte se na hlavní problém pleti a vyhledejte přípravek, který je pro něj určený. Léčba akné nebo pigmentových skvrn je například doménou značky Medic8.

Na jaře je nutné pleť nakopnout. Po zimním období, kdy byla vystavena chladu a suchu vytápěných prostor, je unavená. Potřebuje vitamíny a jedním z top vitamínů pro současnou fázi roku je vitamín C. Opět mohu doporučit značku Medic8 a její skvělé sérum C-Tetra. Chybu neuděláte, pokud zvolíte antioxidační sérum od značky Skinceuticals. Zadejte v internetovém vyhledávači pojem „sérum vitamín C“ a pátrejte po produktu, který má alespoň 3 % vitamínu C.

 

ZÁKLADEM JE HYDRATACE

Pořádnou hydrataci do pleti neposílá krém, ale sérum. Dnes se pro udržení vody v pleti používá kyselina hyaluronová. Na trhu je přípravků s touto látkou snad největší množství. Na hydrataci si zakládejte. Tu potřebuje každý typ pleti, ať už je postižený akné nebo ztrácí kontury. Je to základ a takové sérum by zcela jistě nemělo na vaší poličce krásy chybět. Používejte ho ráno. Kombinovat ho nyní, v jarním období, můžete se zmíněným vitamínem C. Ano, séra můžete mít dvě nebo i tři.

Speciální odrůdou na sérovém poli je komplex pro řešení vrásek. Antiageing je již několik let zaklínadlo a ženy ve zralém věku hledají ten správný lektvar, který vyzmizíkuje vrásky a vytáhne pleť. Nejsem marketingový čaroděj, a tak vám nebudu tvrdit, že existuje nějaké abrakadabra, které vaši pleť omladí o deset let. To kosmetika skutečně nedokáže. Přesto existují látky, které viditelně pleť vylepší. Jednou z nich je retinol. S takovým sérem ale opatrně. Používejte ho pouze při večerní rutině a pleť po maličkých dávkách na jeho účinky zvykejte. Zpočátku pouze jednou v týdnu. Retinol má fantastické benefity pro stárnoucí pleť, ale stejně jako ji dokáže vylepšit, umí ji i likvidovat. Síla retinolu je veliká a při neopatrném dávkování způsobuje podráždění pleti. Stává se to obvykle ženám, které chtějí omládnout za týden a svou pleť nenechají na látku pozvolna přivyknout. Zvolte nejdříve sérum s nejnižším množstvím této látky a pleť pomalu adaptujte. Retinol tu ovšem nemáme jen na vrásky, pomůže vám také s pigmentovými skvrnami nebo akné.

Zařaďte vhodná séra do každodenní rutiny a uvidíte skvělé změny na své pleti. Na závěr vám ještě popíši, jak správně sérum použít, aby mělo efekt. Po vyčištění pleti, které jsem popisovala v minulém vydání, aplikujte sérum na lehce vlhkou pleť. Zapracujte ho do pleti masáží, která mu zahříváním pomůže až do hloubky. Bříšky prstů jemně kružte po pleti a poté jimi poklepávejte po celé tváři. Vyčkejte ještě tři až pět minut a pak naneste na pleť krém. Používejte sérum ráno i večer. Zvolte si na den například hydratační a na noc liftingové. V průběhu roku přidávejte další dle aktuálních potřeb.

Abych nezapomněla. Máme tu jaro. Nezapomeňte tedy používat krémy s ochranným faktorem proti slunečnímu záření, aby byla pleť chráněna. SPF znamená sun protection factor, já bych ale zkratku vysvětlila takto – stárnutí předcházející faktor. Takto jsem nejrychleji vysvětlila, proč je ochranný faktor v krému tak důležitý. A kolik je akorát? 20–30 SPF. Pro pleť s pigmentovými skvrnami faktor 50.

Mé dubnové přání je, abyste byly se sebou spokojeny a nezapomínaly, že smích je to nejlepší sérum.

S láskou,

Katty