Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

BOUDOIR by KATTY: Vrásky, pytle a kruhy pod očima

Říká se, že oči jsou okna do duše. Já to posunu ještě kousek dál: Vaše oční okolí ukazuje, jak žijete. Připravila jsem pro pár rad a tipů, aby vaše oči a jejich okolí bylo vaší nejlepší možnou vizitkou.
03. Červenec 2017 - 10:28

Vějířek vrásek u vnějších očních koutků, takzvané kohoutí stopy, ukazují, že se rády smějete. Čím výraznější jsou, tím větší legrace ve vašem životě byla. Anebo je to úplně jinak a vy chronicky zapomínáte na sluneční brýle. Oslnění se přirozeně bráníte tak, že přivíráte oči. Možná jste si všimli, že v letním období jsou vaše oční vrásky hlubší nebo jako by jich tam naskákalo najednou více. Svou daň si vybírá i každodenní práce s počítačem. Ve chvíli, kdy je únava na maximu, škvíříte oči. A pak se dá ještě podle stavu očního okolí vysledovat, kolik mu věnujete péče.

Péče o oční okolí je trojího charakteru. Denní hydratace, noční regenerace a speciální pečující rituál.

Ráno je pro mnohé z nás utrpením při pohledu do zrcadla. Kruhy nebo pytle pod očima, v nejlepším případě obojí. Dnes mám pro vás návod, jak mít lepší pohled, ještě než vyrazíte mezi lidi.

Standardně si vyčistěte pleť, čistič smyjte teplou vodou a pak devětkrát opláchněte obličej co nejstudenější vodou. Proč zrovna devětkrát? Je to dost na to, aby se pleť pořádně ochladila. Naneste na pleť své oblíbené sérum a krém. Na pět minut si na oči položte sáčky s černým čajem, které jste předtím chvíli louhovali v horké vodě. Sedněte si do křesla, zakloňte hlavu a těch pět minut si věnujte ještě chvíli relaxace, než vystřelíte do celodenního shonu.

Nestíháte takové procedury? Dobře, pak zkuste Remescar. Najdete ho v drogerii. Tento výrobek nejenže slibuje stažení opuchlosti očního okolí, ale on to skutečně dělá. Naneste však jen maličké množství a pod oči vmasírujte. Pokud vás trápí kruhy pod očima, můžu doporučit hydrataci. Já mám ráda All about Eyes od Clinique anebo přírodní oční krém od Biofficina Toscana. Když mám ráno čas, nanesu ho silnější vrstvu a nechám působit deset minut. Přebytek otřu vatovými tamponky. Další úžasná vychytávka jsou nalepovací pásky pod oči, které jsou napuštěné pečující maskou. To je moje zbraň, jak mít oční okolí v co nejlepší kondici. Používám je třikrát v týdnu.

Než přejdu k večerní rutině, musím zmínit, že stav očního okolí zobrazuje funkci vnitřních orgánů. Oteklost se váže na činnost ledvin. Kruhy pod očima zase souvisí s játry. Udržujte tyto orgány v čistotě pomocí bylinných čajů, tinktur, zelených potravin, jako je chlorela a zelený ječmen, a nezapomínejte dostatečně pít čistou pramenitou vodu.

Večerní rutina spočívá v kvalitním odlíčení, provádějte ho pomocí dvoufázových odličovačů, které obsahují olejovou složku. Odlíčení je tak rychlé, aniž byste příliš dráždili oční okolí. Postupujte jemně, nedrhněte své oči, táháním kůže sem a tam je parádní metoda, jak si nadělat vrásky. Po dolíčení potřebujete kvalitní sérum určené pro oční okolí. Zvolte takové, které obsahuje kolagen, peptidy nebo 24karátové zlato. Vklepejte ho pod oči a nechte prostoupit do hlubších vrstev pleti. Po třech minutách aplikujte oční krém nebo olej s regeneračními či liftingovými vlastnostmi. Já mám obě varianty a střídám je obden.

Speciální rituál je maska na oči a masáž očního okolí. Masku aplikujte po večerním čištění v silnější vrstvě a se zavřenýma očima relaxujte dvacet minut. Nemohu si vynachválit oční masku od značky For Life & Madaga. Od stejné značky mám také světlíkový oční obklad, který naliji na vatové tamponky a přiložím na zavřené oči. Spolu s maskou je to dokonalá péče, která nejen vyživuje, ale také odstraňuje napětí očí.

Dvakrát v týdnu si dopřejte masáž očního okolí. Opět večer a zase po vyčistění pleti. Pod oči a nad obočí naneste olejíček (kokosový, arganový, opunciový, jojobový) a nejdříve bříšky prsteníčků opisujte kruh kolem očí ve směru od vnějších koutků, dolů pod oči, ke kořeni nosu, nahoru nad obočí a skončete zase u vnějších koutků. Opakujte devětkrát, pomalu a netlačte. Nyní opakujte to samé znovu, ale dělejte bříšky kolem dokola drobounké kroužky. A ještě jednou to samé kolečko, tentokrát bříšky prstů dělejte jemné přítlaky, jeden vedle druhého. Na závěr dejte dlaně k sobě jako při modlitbě a rychle jimi třete o sebe, až ucítíte horkost. Dlaně přiložte na oči. Opakujte devětkrát. Pamatujte na důležitou zásadu, že po celou dobu musí být oční okolí promaštěné tak, aby po něm prsty snadno klouzaly. Po tomto rituálu můžete jít rovnou spát. Vaše oční okolí už dostalo dostatek péče.

Přeji vám, aby vaše oči každý den měly možnost vidět krásu. Dívejte se kolem sebe, každou volnou chvilku. Na nebe, trávu, květiny. Zní to poeticky, ale věřte, že tím nevědomky uvolňujete tenzi v oblasti očí, která je také výrazně zodpovědná za stav vašeho očního okolí.

Více informací můžete získat na mém Youtube kanálu BEAUTY BY KATTY.

S láskou

Katty