Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Chcete udržet manželství?

Čeští sociologové mají další důvod k přemýšlení. Zatím totiž nedokážou spolehlivě vysvětlit, proč se političky na rozdíl od svých mužských kolegů prakticky nerozvádějí. Trend udává celostátní politika a podobné je to i na jihu Čech.
Text: Marek Kerles Foto: Marek Podhora a Profimedia
02. Květen 2013 - 14:42
Subtitle
Pošlete svou ženu do politiky!

I když premiéru Petru Nečasovi opozice vyčítá všechno možné, až donedávna byl minimálně v jedné věci bílou vránu české politiky. V „bratrstvu rozvedených“, jak lze směle nazvat společenství vysoce postavených českých politiků, totiž Nečasův rodinný život na první pohled vyčníval jako maják na pobřeží.

Žádné bulvárem odhalené milostné aféry, čtyři děti, manželka, která se stará o teplo domácího krbu a nechá si u nedělní svíčkové od svého muže vyprávět, jak se točí kormidlem dějin. Mezi nejmocnějšími muži české politické scény takřka nevídaný jev.

A pak to najednou přišlo. „Už několik měsíců žijeme s manželkou odděleně,“ potvrdil Nečas v polovině ledna. Ve společném prohlášení pak manželé Nečasovi uvedli, že nejsou schopní sladit své představy o rodinném a pracovním životě.

Více čtěte v aktuálním čísle časopisu Barbar.