Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

David, Hejlík, Andělová… A co vy dva?

Každý den, od začátku března, odpovídá jeden člověk na otázku: Co jsi dnes udělal pro svého manžela nebo manželku? Každý den se objevuje nová odpověď na webu www.vydva.cz. Kampaň, jejímž cílem je podpořit rodinu a manželství, rozjela Dana Kalistová ve spolupráci s časopisem Barbar. Co lidé odpovídají? A jak byste dnes odpověděli právě vy?
07. Květen 2018 - 09:13

Michal David, zpěvák a skladatel

33 let v manželství

Já dělám každý den něco pro svou manželku. Ale pokud má manželství fungovat, je důležité, aby se oba k sobě chovali s úctou, byli jeden k druhému tolerantní a vážili si jeden druhého. Nám to takto vychází již 33 let.

 

Lukáš Hejlík, herec, autor projektu scénického čtení LiStOVáNí

tři roky v manželství

To je super otázka. Už si na ni minutu pro sebe odpovídám: „No co... no co... spoustu věcí...“, a stále nejsem schopen říct jednu, kterou bych považoval za důležitou. Na druhou stranu vím, že manželství je o vztahu a práci na něm. Láskou to začíná, a pak už je to jen pole, které se musí obdělávat, aby se na něm dalo sklízet. Pomohl jsem jí s věcmi do auta! A natankoval jí plnou nádrž. Jsou to prkotiny. Ale když už jsme se museli rozjet každý jiným směrem, tak aspoň to jsem pro svou manželku udělal.

 

Světlana Procházková

18 let v manželství

Dnes jsem neokřikla (ani nijak jinak neomezila) svého manžela, když s nadšeným falešným pískáním doprovázel mou velmi oblíbenou píseň znějící z rádia, u které si vždy s obdivem „vychutnávám“ krásný hlas interpretky. Poslechnu si ji jindy.

 

Jiří Hovorka, výtvarník a spisovatel

44 manželských let

Má-li vaše manželka ráda zahradu a vy tu zahradu máte, nic vám nebrání udělat ji šťastnou. Stačí jen s ní na té zahradě pobýt. To jsem dnes udělal pro svou manželku.

 

Vláďa Nadberežný

tři roky v manželství

S manželkou máme oba časově náročnou práci a spoustu dětí, takže chvíle jen pro nás dva se hledají těžko. Prioritou jsou tedy pro nás aktivity, kde můžeme být spolu. A proto spolu jednou týdně chodíme tancovat, zaběhat si, aspoň jednou týdně na kávu a občas večer strávený spolu, byť jen doma. A díky moderním technologiím (Messenger, Wattsapp atd.) si můžeme aspoň několikrát za den napsat něco hezkého a osobního.

 

Michaela Andělová, asistentka prodeje

devět let v manželství

Jelikož můj muž vstává do práce v půl páté ráno, vím, že mu největší radost udělá velká snídaně. Tu jsem mu ráno přichystala a jako bonus přidala vzkaz, ale ten byl jen pro něj.

 

David Zábranský, spisovatel

žení se letos v červnu

Koupil jsem jí na pravidelné ranní procházce housku k snídani a psal jsem si s ní pak na messengeru, když chtěla. Takto to chodí víceméně každý den. Jo a věnoval jsem jí jednu svoji divadelní hru, ale to nebylo dneska.

 

Svatava Vašková, Coolinářka

pět let v manželství

Všechno to, co manžel nestíhá, protože jezdí do práce: odvedla jsem dceru do školky, nakoupila, uvařila oběd a večeři, vyzvedla dceru ze školky, dovezla ji na kroužky. A tak každý den furt dokola.

 

Jiří Fajtl, manažer obchodu

10 let v manželství

Manželka má zítra narozeniny, chystám pro ni malý dárek. Už nyní se těším na jeho předání a na společně strávené chvíle, které jsou v průběhu pracovního týdne tak vzácné.