Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Do práce na kole

Jezdit do práce na kole, a vyhrávat za to ceny? V Budějovicích to půjde už na konci dubna. Se speciálním tričkem budou cyklisté navíc dostávat na některých místech kávu zdarma.
16. Duben 2014 - 12:24

Budějovice mají potenciál stát se cyklistickou metropolí, vzkazují organizátoři akce Do práce na kole. Chtějí dokázat, že je daleko pohodlnější dopravovat se na kratší vzdálenosti po městě jinak než autem. Dvaadvacátého dubna startuje kampaň, která začne velkou jarní cyklojízdou městem za účasti dánské konzulky Lisy Schouboe a zastupitelů města. Soutěž pak potrvá celý květen.

Do projektu se mohou připojit dvou až pětičlenné týmy, které budou mezi sebou soutěžit. Účastnit se mohou i jednotlivci. Cílem není najezdit co nejvíce kilometrů, ale cestovat v sedle do práce co nejčastěji. Pokud účastník splní 66procentní dojížďku do práce, může 6. června na závěrečném vyhlášení v Café klubu Slavie vyhrát městské skládací jízdní kolo a další stylové ceny, jako například cyklistické brašny, pásky ze starých duší, poukazy na večeři, do fitness nebo předplatné časopisu Barbar, který akci podporuje.

„Chceme změnit vnímání lidí, že jízda na kole není jen výlet, ale běžná součást pracovního dne. Na kolo si rychle zvyknete, cesta do práce na čerstvém vzduchu vás začne bavit. A čím víc nás bude jezdit, tím víc tady vznikne infrastruktury a zlepší se podmínky pro cyklistiku,“ říká místní koordinátor projektu Do práce na kole Petr Klika.

V květnu se v Budějovicích roztočí řada doprovodných akcí, mimo jiné Kafe na triko. Se speciálním tričkem dostanou lidé ve vybraných podnicích kávu zdarma. Kafe na triko bude rozdávat třeba kavárna Lanna u Dlouhého mostu, restaurace Metropol, Kredance nebo restaurace Klika u slepého ramene Malše. Každý registrovaný účastník si může ke Klikům přijet také pro březnové a dubnové vydání časopisu Barbar. Více informací najdete na www.dopracenakole.net nebo www.cyklobudejovice.cz.

„Věřím, že si řada Budějčáků kolo zamiluje. Vždyť z jednoho konce města na druhý projedete za půlhodinu,“ dodává Petr Klika.