Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Doma u fotbalistů

Jak bydlí fotbalisté? Potrpí si na design, nebo nechávají při výběru nového bytu a jeho vybavení volnou ruku partnerkám? Vydali jsme se na návštěvu trojice hráčů českobudějovického Dynama.
Michal Špírek, Foto: Eva Špírková
06. Březen 2018 - 09:56

Lukáš Pouček přesídlil na jih Čech z Prahy v loňském roce. Bydlení měl vyřešené ještě s předstihem, dříve než se poprvé hlásil v budějovické kabině. Na podobě ubytování mu záleželo. „S hledáním nájmu mi pomohla mamka. Když se dozvěděla, že půjdu do Budějovic, tak hned sedla k internetu a posílala mi nabídky,“ vzpomíná. „Vybírali jsme s přítelkyní byt, aby nějak vypadal a nám se v něm líbilo, to se povedlo. Jde o klidné místo mezi rodinnými domy,“ libuje si hráč, který tak má své zázemí nedaleko centra.

Pro aktuální byt se Pouček rozhodl i proto, že jeho příslušenstvím je zahrada. A péči o ni si hráč náležitě užívá. Sekání trávy, to je jeho parketa. Přemýšlí i o zřízení bazénu. „Velkým plusem také bylo, že byt je úplně nový a byl kompletně vybavený, nám stačilo jen si přivézt oblečení a nemuseli jsme vůbec nic dokupovat. Moje veškerá práce tak na bytě byla zatím jen přibití dvou hřebíčků do zdi na pověšení obrázků,“ usmívá se Pouček.

Pouček osobně žádné trendy v bydlení nebo designu nesleduje, zato jeho přítelkyně si na výběru bytových doplňků dává záležet. „Na mě je pak spíš nákup zatrhnout, že už toho máme dost a není to kam dávat,“ pomrkává na drahou polovičku Pouček. Jinak má ale přítelkyně v bytě volnou ruku. „Postupně vše přerovnává. Jednou za čas přijdu, a vše je kompletně změněné. Prý se to okouká a přestane líbit.“ Jediné místo, které hráč před nenadálými změnami uhájil, je kuchyňská linka. „To abych pro skleničku nebo talíř uměl sáhnout na první pokus,“ vysvětluje pětadvacetiletý záložník. 

 

DOMA U KLADRUBSKÝCH

Přesouváme se přímo do širšího budějovického centra. Tady bydlí v mezonetovém bytě rodina Kladrubských. Současný kapitán Dynama jej pořídil už před devíti lety. Zaujal ho na první dojem i přesto, že byl při prohlídce zcela prázdný. Pocit, že jde o to pravé místo, se dostavil okamžitě. „Nevím, jestli v tom nejsou všichni chlapi stejní, ale vybavení bytu jsem nechal podle vkusu manželky. Mně je jedno, jestli na volném místě bude kytka nebo obrázek, zatímco manželka je na doplňky vysazená. Otázku, zda by se mi něco líbilo, vždy odkývám,“ krčí rameny zkušený hráč.

V bytě je živo, postupem času se stal cílem mnohých návštěv, které si Kladrubských užívají. „S mými kamarády to většinou skončí tak, že hrajeme na playstationu nějaký turnaj,“ přiznává dvaatřicetiletý obránce. Nejvíc si ale užívá společných okamžiků s dcerou Nelou. „Zrovna jsme jí zařizovali pokojíček, je z toho ještě plná dojmů,“ říká hrdý otec.

Kladrubský má za sebou i tříletá působení v pražské Spartě a ve Slovanu Bratislava. Řeší fotbalista při přestupu, kde a jak bude bydlet? Pro Kladrubského to důležité bylo. „A díky manželce jsme všude měli domácí pohodu. Jak v Praze, tak Bratislavě jsme bydleli nejdříve v bytě a poté v domě. A dům nám teď začíná chybět i tady, když by pro naši malou bylo dobré mít zahradu, možnost hrát si venku, v tom je to k nezaplacení,“ zmiňuje Kladrubský. Pomalu tak začíná uvažovat o tom, že by si baráček, a to podle vlastních představ, postavil i v Budějovicích.

A jak lídrovi Dynama voní domácí práce? Třeba v Bratislavě si liboval, že v ceně pronájmu měl jak zahradníka, tak uklízečku. „Manželka uklízečku moc nechtěla, ráda si vše uklidí sama, ale když jsem tam pak byl třeba měsíc sám, tak jsem ji moc rád využil. Od domácích prací se držím raději dál, všichni mi říkají, že mám tulení nemoc. Když je něco třeba, raději mě někdo vždycky přijde zachránit,“ směje se Jiří Kladrubský.

 

VELKÁ KUCHYNĚ I TELEVIZE

Jestliže Kladrubský výhledově bydlení v rodinném domě plánuje, útočník Ivo Táborský už začal konat. Právě totiž v obci u Prahy staví a téma bydlení je tak pro něj velice aktuální. Už v létě by mohl být v novém. „Bude to dvojdomek, bungalov. Šlo o hotový koncept, projekt byl daný s tím, že vnitřními příčkami se uspořádání místností dalo měnit. Nadstandardů jsme si nakonec zřídili celkem dost, jako větší terasu, uzpůsobení pozemku nebo třeba bezpečnostní žaluzie,“ vyhlíží dvaatřicetiletý Táborský nastěhování.

V Budějovicích strávil útočník velkou část své kariéry, a tak nebylo rozhodování o tom, kde se usídlit, úplně jednoduché. Nakonec zvítězila Praha, i kvůli tomu, že jak rodina Táborského, tak jeho manželky pochází právě z hlavního města. „Ale dům bude blízko výpadovky na Budějovice, takže jsem rád, že jsme místo našli právě tady,“ pochvaluje si hráč.

O bydlení začali manželé Táborských přemýšlet s narozením dcery. Nejdřív uvažovali o větším bytě, pak se ale naskytla možnost pořídit pozemek s baráčkem. Sám Táborský zatím doposud vždy žil v bytě. „Těšíme se na velkou kuchyni s prostorem okolo a velkým jídelním stolem, spojenou s obývacím pokojem. Máme totiž velkou rodinu a společná sezení si užíváme. Těšíme se, až budou moci dorazit návštěvy a budeme těmi správnými hostiteli,“ vyhlíží hráč. Ohledně otázky vybavení domu spoléhá útočník Dynama na manželčin vkus a dobré oko. „Já budu chtít akorát velkou televizi, abych se mohl dívat na fotbal,“ směje se.

Protože střelec čtyř podzimních branek pobývá přes týden v Budějovicích, hlídá stavbu především manželka. „Naším sousedem navíc bude brankář Tomáš Grigar, bývalý spoluhráč z Teplic, který na to také dohlíží,“ je vděčný Táborský. A jestli už má vysněný nějaký okamžik v novém bydlení? To si pište, a samozřejmě je spojený s fotbalem! „Úplně nejraději bych byl, kdybych si tam mohl s kamarády už v létě sednout a otevřít si nějakou lahev na oslavu postupu Dynama do ligy. Pevně doufám, že my postoupíme, teď už jen aby se to stihlo dostavět,“ zasní se nad koncem zatím dobře rozjeté sezony Dynama útočník a dodává: „Celkově se těším, až v baráčku budeme s rodinkou pohromadě, že je to naše a máme své zázemí.“

 

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V BŘEZNOVÉM VYDÁNÍ ČASOPISU BARBAR

Na stáncích v za 49 Kč, elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč