Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jihočeské víkendy: inspirace pro výletníky

Sbírají informace o výletních místech, natáčejí se z výšky pomocí dronu a připravují videa na velmi profesionální úrovni. A to všechno jen z čistého nadšení pro věc. Na to, jak projekt vznikl, jaké má ambice a co všechno se za ním skrývá, jsme se zeptali Dalibora Uhlíře, hlavy celého projektu.
29. Leden 2021 - 12:37

Vašeho projektu „Jihočeské víkendy“ si všimla nejenom řada nás Jihočechů, ale také lidí mimo region. Kdy tento turistický projekt vznikl a co bylo jeho hlavním cílem?

Protože jižní Čechy miluji a mám je sježděné opravdu poctivě, přemýšlel jsem o podobném formátu na přelomu loňského roku. Ale situace s uzavřením turistického ruchu na jaře 2020 tomu všemu dala nový rozměr a cílem se stalo pomoci aspoň touto malou měrou turistickému ruchu v jižních Čechách a vrátit sem domácí české návštěvníky.

Celá produkce a prezentace vypadá hodně profesionálně. Jaký štáb projekt realizuje a připravuje, na kolik vás přijde jeden díl?

Ten projekt je nízkonákladový, nikdo nás nefinancuje, neposílá žádné dotace. Především nás to všechny baví a odměnou jsou komentáře a spokojenost našich příznivců. Na jednotlivých dílech se podílejí dva až čtyři lidé. Hodně si zakládáme na dronových a kvalitních záběrech, které danou lokalitu představí v celé kráse. Zapojovat chceme ve větší míře více místních lidí, kteří mají k danému dílu nějaký zajímavý vztah, příběh.

Jižní Čechy jsou určitě vděčné místo na turistickou prezentaci, ale není tady těch turistů už takhle dost?

Jižní Čechy si své zájemce snad vždycky najdou. Ze dne na den přestali jezdit zahraniční turisté a je úžasné, že jejich místo okamžitě zaplnili místní, domácí čeští návštěvníci. Již známá místa, jako je Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota apod., jsme nemohli samozřejmě vynechat, ale těch míst a úžasných koutů je v jižních Čechách tolik, že se právě snažíme prezentovat ne tak komerčně zajímavá místa a ten turistický ruch v Jihočeském kraji pomoci přirozeně rozptýlit.

Jaká je odezva lidí, sledovanost, zájem o spolupráci na dalších dílech?

Samozřejmě v rámci jižních Čech je úžasná odezva od lidí, kteří poznávají svoje oblíbená místa, místa, kde se narodili atd. Náš projekt sdílí několik desítek skupin, které se zabývají turistikou, krásami České republiky, toulkami přírodou, hrady a zámky apod. Díky těmto vzájemným propojením máme dosah už několik set tisíc diváků a připravujeme další růst.

Máme velkou odezvu od pravidelných diváků a fanoušků, kteří nám posílají svoje tipy, nápady, scénáře na další díly, takže v zásobě máme cca 10 zpracovaných dílů, které zbývají jen natočit. Oslovily nás dokonce již některé televize se zájmem, připravujeme některá překvapení a nové prezentace.

Za necelý rok jste měli již více než 30 dílů. Držíte stále stejný koncept, nebo připravujete, plánujete změny?

Ano, na podzim jsme chtěli na přání diváků a fanoušků vylepšit celkový koncept, ale současná situace nám to spíše zkomplikovala, takže snad v zimě nebo na jaře se všichni dočkají vylepšené verze. Chystáme rovněž blog, který bude ke každému dílu a bude odkazovat na natočené video, spustili jsme nové moderní webové stránky a chystáme další dílčí vylepšení a propagaci.

Chtěl byste čtenářům ještě něco vzkázat?

Rád bych poděkoval všem, kteří nám posílají své tipy na místa, která znají a mají rádi. A také bych tímto chtěl vyzvat všechny, aby nám neváhali poslat i svůj nápad na výlet. Rádi je s týmem Jihočeských víkendů probádáme.

 

Jihočeské víkendy