Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Máte problém v sexu? Poradí doktor Jaroslav Zvěřina

Linda se bojí o zdraví svého partnera, Františka trápí, že v posteli několikrát zklamal. Mají problém, a hledají řešení. Odpovědi pro časopis Barbar připravil uznávaný sexuolog Jaroslav Zvěřina. Máte dotaz i vy? Pište na barbar@casopisbarbar.cz a sledujte Barbara, odpověď přinese některé z příštích čísel.
09. Květen 2014 - 10:26

Mám na vás poněkud netradiční dotaz. Chodím s přítelem asi rok. Je mu 19 let a svěřil se mi, že ho vzrušuje plácání na zadek (rukou, rákoskou, čímkoli). Jenže nejen že ho to jen nažhaví, ale když se například dívá na video, dokáže se do chvilky udělat, aniž na sebe sáhl. Prostě ejakuluje jen proto, že ho to strašně vzrušuje. Občas naplácá i mně v rámci předehry (ne tak moc jako ve videích). Nemám s tím problém, jako předehra se mi to líbí. Chci se jen zeptat ohledně těch videí nebo obrázků… Je normální, že když se na to dívá, pak do chvilky bez jakýchkoli dotyků ejakuluje? Není to malý náznak nějaké začínající úchylky? Nikde jsem o tom nic nečetla a dělá mi to starosti.

Linda

Váš přítel je nepochybně fetišista ve vztahu k sadomasochistickým praktikám. Ve formě, jakou popisujete, nejde o nic riskantního a chorobného. Pokud se stupeň používaného násilí nebude zvyšovat, nemáte se čeho bát. Schopnost ejakulovat bez stimulace genitálu někteří mladí muži mají. Tedy ani zde nejde o patologický stav. Spíše tento jev naznačuje, že váš partner je hodně sexuálně aktivní a potřebný. Takže se jej snažte vést k co nejčastějšímu partnerskému sexu.

 

Jsem diabetik na tabletách, mám také zvýšený cholesterol a na to užívám tablety. Už nejméně deset roků jsem žádný pohlavní styk neměl. Nedávno jsem si našel novou partnerku, a pokaždé jsem selhal. Mám pocit, že trpím úplnou ztrátou sexuální vzrušivosti. Zkusil jsem i viagru, ale po ní došlo jen k částečné erekci, která však nebyla pro styk dostatečná. Urolog mně řekl, že je u mě všechno včetně testosteronu v pořádku a že můj problém bude pravděpodobně v hlavě. Co mně poradíte?

František, 54 let

Vážený pane, vaše porucha sotva bude v hlavě, tedy čistě psychogenní. Muži s cukrovkou a s vysokým cholesterolem trpívají takzvaným „metabolickým syndromem“ a jejich cévy nefungují ideálně. To samozřejmě poškozuje ten hydraulický systém, který ztopoření zabezpečuje. Sám jste ke své poruše hodně přispěl tou roky trvající partnerskou abstinencí. Pokud jste v té době pravidelně alespoň neonanoval, pak vlastně sexuální abstinencí. Po roky trvající pauze nebývá snadné dostat se do dříve obvyklého sexuálního stavu. Doporučuji pravidelný výron semene ve spolupráci s partnerkou. Pokud nebude dobrá erekce, pak alespoň nekoitálním sexem. Nevím, kolikrát jste zkoušel viagru či jiný podobný lék, a také neuvádíte, jakou dávku jste zkoušel. Vyhledejte sexuologické vyšetření, pokud se stav nebude zlepšovat na maximální dávce léků. Kromě tabletek je možné ztopoření zlepšovat aplikací injekcí do topořivých těles penisu.