Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Objevte zimní Plzeňsko

Hlavní turistická sezona je ještě daleko, většina zámků je během zimy zavřená. To ale není důvod, aby člověk zůstal sedět doma. Pořád je co objevovat. Objevte s námi krásy západních Čech – přinášíme tipy na zimní výlety.
Markéta Mazancová
18. Únor 2019 - 11:05

Rotunda svatého Petra a Pavla

Kromě samotné rotundy z druhé poloviny 10. století za námahu při výstupu stojí především krásný výhled na město Plzeň. Rotunda leží na naučné stezce Stará Plzeň a kupci a NS Staroplzenecká, na které můžete prozkoumat také základy kostela svatého Kříže a svatého Vavřince či raně středověké hradiště Hůrka, které je spolu s rotundou označené jako kulturní památka. Nejlépe se k ní dostane pěšky, a možností přístupu je hned několik. První možností je začít ve Starém Plzenci v místě zvaném Malá Strana, které se nachází u kostela Narození Panny Marie a základní umělecké školy, odkud vede přímá cesta k rotundě. Druhá doporučená cesta je po žluté turistické značce ze Sedlce. K rotundě sv. Petra a Pavla je vhodné se vydat v jakémkoliv ročním období.

DinoPark Plzeň

DinoPark plynule navazuje na plzeňskou zoologickou zahradu. Jeho tvůrci do parku zasadili desítky statických i pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životní velikosti. Největším modelem je model apatosaura, pod jehož tělo se snad vejde celá mateřská školka. Kromě samotných modelů si můžete vychutnat výhled na centrum Plzně z vyhlídky U brachiosaura a děti si mohou užít velké množství atrakcí a prolézaček. V ceně vstupenky je zahrnutý vstup do 3D kina, které promítá trojrozměrný film vyrobený speciálně pro DinoPark. Vzhledem k tomu, že DinoPark je spojený se Zoo Plzeň, můžete navštívit oboje se zvýhodněnou vstupenkou. Dostanete se sem tramvají, linkou č. 1 a 4 (stanice Lékařská fakulta), autobusem (linka č. 41, stanice Vinice) nebo autem.

(...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ÚNOROVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!