Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Odvaha nás žen

Modelka Kateřina Votavová píše pro časopis Barbar.
Kateřina Votavová
22. Únor 2017 - 14:37

Nelze být sama sebou, když se stále ohlížíte na to, co řekne vaše nejlepší kamarádka nebo sousedi ve chvíli, kdy si na sebe chcete obléknout ten žlutý kanárkový svetr s obří mašlí kolem pasu, který jste si koupila ze svých ušetřených peněz a udělala si tak radost. Už přesně dopředu víte, jaké otázky zaplní vaše okolí. „ Pane bože, podívej se – co to má na sobě?“ ozývá se pak ze všech koutů. „ No to přece nemůže myslet vážně!“

České ženy jsou stále zavřené ve společenské krabičce a bojí se být odvážnější. Ano, žijeme v České republice, přece jen jsme menší rybníček než třeba Itálie a Francie, ale co nám brání nosit ty úchvatné modely a kombinovat věci například jako Pařížanky. Že by odvaha?

Dnes už nehrají největší roli peníze. Kolem je spousta designových kousků, doplňků, které si lze za pár korun pořídit. Zároveň jsme i národem slev, které už začínají ve chvíli, kdy ani začít nemají. Proč toho tedy nevyužít? Nebo to bude tím, že nad tím až tolik nepřemýšlíme? Ráno vstanete a jste ráda, že se ve spěchu vůbec obléknete? Další krok vpřed pro cizinky, které nad svým outfitem přemýšlejí, ještě než ulehnou ke svým snům. Sama se teď nad tím zamyslete: už po probuzení víte, co si vezmete na sebe do práce a máte najednou čas. Že by ranní kávička, při které nebudete běhat po domě? Co vás bude stát pět minut času večer, ráno dvacet minut přinese. Nebo si můžete přispat. Lépe nalíčit. Prostě klidnější ranní probuzení. Že by tohle bylo to kouzlo zahraničních žen, jak být glamour po celý den?

Spousta těchto žen by obětovala život za krásu. Pro krásu se musí trpět, trochu ohraná fráze. Zatímco dámy dávají přednost lodičkám na jehle, jakou obuv preferujete vy? Doufám, že se v hlavě netočí myšlenky na zdravotní obuv. Ta je pro potřebné. Naučte se vybírat – a nakupovat ve správnou chvíli. Umění hledat má své přednosti. Určitě se vám už mockrát při nákupu čehokoliv stalo, že jste po zaplacení o pár obchodů dál našla stejnou věc jen, o něco hezčí, lepší nebo kvalitnější. Už víte, na co se snažím poukázat?

 

  • Zkuste se namísto obdivování fashion fotek v časopisu poohlédnout po podobném outfitu a překvapte tím své okolí.
  • Nevymlouvejte se, že na to nemáte peníze (i second hand není špatný).
  • Připravte si oblečení s botami už večer, ať si ráno užijete ranní kávu stylově.
  • Nebojte si udělat někdy radost věcí, která vám hnedka padne do oka.

 

Buďte především sama sebou!