Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Podzim v báječném prostředí Rodinného areálu na Lipně

Podzim krásně maluje barvami a k tomu pohádkově zdobí krajinu. Opravdu záležet si každoročně dává na Lipně, kde turistická sezona nikdy nekončí. I třetí roční období přináší pro všechny příchozí nezapomenutelné zážitky, které se dají prožít s rodinou i přáteli.
14. Říjen 2021 - 13:50

Zážitek z jiné perspektivy nabídne Stezka korunami stromů

Fantastické výhledy na okolní šumavskou přírodu, lipenské jezero a při jasném počasí také na odlehlé Alpy. Zcela jedinečné zážitky na Lipně přináší Stezka korunami stromů, která leží 900 metrů nad mořem. Cesta na Stezku vede různými způsoby. Pravidelně jezdí speciální Stezkabusy, dopravit se lze také lanovkou nebo pěšky. Tato lipenská dominanta je první stezkou svého druhu v České republice, první návštěvníky uvítala už v roce 2012, a v červenci tak oslavila deváté narozeniny. Otevřeno má 364 dní v roce, nedostanete se na ni pouze na Štědrý den. Celá Stezka je bezbariérová, a nejen děti jistě potěší adrenalinové zastávky i Ptačí stezka, která je bude doprovázet od kořenů až nad koruny stromů. Dřevěné sošky ptáků, makety ptačích hnízd a na samém vršku ptačí hodiny zajistí zábavu po cestě k vrcholu čtyřicetimetrové věže.

 

Království lesa – Oáza her a dobrodružství uprostřed šumavského lesa

Zábavu na celý den najdete v Království lesa. Tato oáza her a dobrodružství na Šumavě je zasvěcena dovádění a zdokonalování pohybových schopností bez ohledu na věk. Připravte si proto dostatek energie na desítky fantastických atrakcí. Můžete se ztratit v bludišti loupežníka Godoše mezi mladými stromky, zabydlet se v mraveništi anebo na obří lesní trampolíně vyskočit až k větvoví vzrostlých stromů. Vše je zde inspirováno lesem nebo šumavskou přírodou. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky zvířat, pro které je les domovem. Právě jejich život a pohyb inspiroval tvůrce Království lesa k tomu, abyste i vy nahlédli do tajemství skrytého v zeleni. Naučíte se ale také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství. Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě. Šumavské království je prostě bohaté na zážitky. Jeho součástí je také Malá lesní zoo a tvořivé Dílničky Modřínek. Každý návštěvník si odnese dárek z nejcennějších –moudrost bohatství lesa, která se dědí už tisíce let. Nádavkem získáte čistou energii a radost z pohybu na čerstvém vzduchu.

 

Na kole kolem jezera nebo do bikeparku, do vířivky pro odpočinek

Vynikající prostředí má Lipensko i pro cyklistické příznivce. Cyklostezky jsou okolo celé vodní nádrže, a není tak problém vyrazit si na celodenní výlet okolo lipenské přehrady a kochat se pohledem na její hladinu a okolí. Možností je ale více. Cyklotrasy vedou až do nedaleké a kopcovité střední části Šumavy či opačným směrem k Vyššímu Brodu kolem Čertovy stěny. Pro ty, kteří vyhledávají spíše adrenalin, je tu lipenský bikepark se dvěma různě obtížnými trasami.

V případě horšího počasí nabízí Lipno dostatek alternativ. Jednou z nich je vodní ráj Aquaworld, kde je možnost relaxace po celý rok. Odpočinout si můžete ve vířivce, ve které si užijete krásný výhled na lipenskou vodní nádrž.  Dostupné jsou také finské sauny s vůní bylinkových esencí a pochopitelně plavecký bazén. Radostiplné chvíle prožijete i s dětmi, pro které je nachystán dětský bazén, brouzdaliště s vodním hříbkem nebo perličková deska se vzduchovým roštem.

 

Element, Stodola a Povidloň – lipenské novinky, které nemůžete vynechat

Nově se na Lipně můžete ubytovat v hotelu Element, který byl otevřen letos v létě. Představuje ideální výchozí místo na veškeré aktivity a splní vaše požadavky, ať už se vypravíte na celý týden, prodloužený víkend, nebo jen jednu noc. Hotel nabízí dvoulůžkové pokoje s výhledem na vodu nebo na Stezku korunami stromů. Pro rodiny má připraven propojené rodinné pokoje včetně mezonetového s terasou.

Na snídani, oběd nebo večeři nepůjdete daleko. Tradiční jihočeskou kuchyni si užijete v moderních kulisách zbrusu nové restaurace Stodola, kde ochutnáte receptury místních tradic. Odkaz šumavské a lipenské historie nenajdete jenom na talíři, ale také v interiéru.  Ať už se zastavíte na oběd po procházce v korunách stromů, nebo uspořádáte firemní akci pro své kolegy, žíznit jistě nebudete. Nejčerstvější pivo z pivovaru Pilsner Urquell ze skvěle ošetřeného výčepu dostanete do mokré a vychlazené sklenice rovnou z tanku. 

Lahodnou kávu a skvělý zákusek nabídne cukrárna Povidloň, která dokonale zapadá do místního prostředí. Drží se moderních trendů a připravuje lahodné sladkosti i zmrzlinu pro všechny, kdo se zastaví.