Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Studentka zaujala špičkové návrháře

Patří k mimořádným talentům svého oboru a absolvovala stáže u renomovaných módních návrhářů. Osmnáctiletá Kateřina Koutková z Českých Budějovic studuje čtvrtý ročník oboru módní návrhář na Obchodní akademii, Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Třeboni. „Katka je mimořádný talent v módním návrhářství a může to dotáhnout hodně daleko,“ říká zástupkyně ředitele třeboňské školy Petra Eliášová.
JAN ZIEGLER, Foto: Milan Havlík
16. Září 2019 - 12:38

Kateřina se začala věnovat módě už v sedmé třídě. „Tehdy jsem si zkoušela navrhovat a skicovat oděvy s kamarádkami. Začalo mě to stále víc naplňovat,“ řekla.

Po skončení základní školy měla jasno, jen se rozhodovala mezi studiem v Praze a Třeboni. „Hlavně z důvodu, že je to blíž, jsem se rozhodla pro Třeboň. Na této škole jsem už dříve znala některé studenty, a tak jsem dopředu věděla, co mě na ní zhruba čeká. Škola mi dala hodně – pomohla mi rozvinout to, co mě baví, a naučila jsme se díky ní i další potřebné předměty,“ míní Koutková.  

Svoji první stáž absolvovala ve Zlíně u proslulého návrháře Jana Černého, který už v době svých studií na tamní Univerzitě Tomáše Bati hodně znamenal ve světě módy. Jan Černý patří k nejslavnějším návrhářům v Česku, jenž se prosazuje i v zahraničí, a absolvoval spoustu stáží u světových firem, mimo jiné také u francouzské Louis Vuitton, kde asistoval dvěma předním designérům.  

„S ním jsem navázala kontakt přes sociální sítě. Nabídla jsem se mu, že už něco umím, a tak se k němu vlastně dostala. Šila jsem pro něj nějaké kolekce a on mě na další stáž doporučil právě značku Laformela,“ objasnila mladá módní návrhářka. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!