Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Studený kafe. Aneb zakažte mateřskou DOVOLENOU

Zachraňují životy. Nebo aspoň pomáhají a chrání. Lékaři. Zdravotní sestry. Hasiči. Policisté. A další profese, které mají zodpovědnost za lidské životy a jejich práce obnáší hromadu stresu. Dnes už jsou placeni okolo 30 tisíc a víc měsíčně. Po 24-, 36- nebo 72hodinové šichtě mívají nárok na nějaký den volna. Matka? Její pracovní vytížení, úroveň stresu a hlavně náplň práce je srovnatelná. A rozdíl? Posuďte sami.
Kateřina Hůlková
28. Listopad 2018 - 09:37

Nový život dokonce díky ní vznikl. V jejím těle. Často za mateřství zaplatila, jak by to pojišťovny označily, trvalými následky na zdraví (ovšem nijak tyto následky nehradí). Odměna? Po většinu času, kdy matka pečuje o dítě, je to 7600 korun měsíčně (nebo o pár tisíc víc, když se vrátí do práce dříve). Není divu, že zájemkyň o toto „povolání“ nepřibývá tak, jak by si ekonomika této země žádala. Motivace pro takové povolání? Úsměv a vůně miminka. Nepodmíněná láska dítěte k rodiči. Rodinný život – protože ten párty život stejně jednou omrzí.

Stresující práce se zodpovědností za životy a zdraví jiných lidí (navíc extrémně zranitelných človíčků), s nepřetržitými několikadenními směnami za minimální mzdu. Kdo by se na takový pracovní inzerát hlásil? Jedině blázen. A určitě ne muž. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V LISTOPADOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!