Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Trh U vrby má jasno

Trh U vrby zahajuje 19. března 2016 již svou šestou sezónu. Na zahajovacím trhu se sejde více než padesát prodejců a tvůrců s rozmanitou nabídkou čerstvých potravin, oceněných produktů a tvůrčích výrobků. Novinkou je, že výtěžek ze všech letošních trhů se organizátoři rozhodli věnovat na provoz domácího hospice „Zimní zahrada“. Ten plánuje zahájit svou činnost do konce letošního roku.
16. Březen 2016 - 15:40
Subtitle
Kvalitní potraviny, rodinná pohoda a dobročinnost

„Myslím si, že dobročinnost Trhu U vrby dá projektu zase novou energii a význam. Všichni, kteří se na trhu, ať svou prací, svým příspěvkem za stánek nebo dobrovolným vstupným na pohádku, podílejí, budou tak činit ve prospěch domácího hospice Zimní zahrada,“ uvedla organizátorka trhu Dana Kalistová a dodává: „Trh U vrby už není jen o nákupu kvalitních potravin a řemeslných výrobků, ale stal se zároveň místem pro setkávání lidí z různých oborů činnosti, podporu zajímavých myšlenek a projektů a to mě velmi těší!“

Trh U vrby je rodinným farmářsko-řemeslným trhem, který funguje od září 2011 na dvoře Riegrovy 51 v Českých Budějovicích. Koná se každou druhou sobotu s výjimkou letních prázdnin a zimních měsíců. Hlavní myšlenkou projektu je propagace kvalitních místních potravin a výrobků, také podpora komunitních aktivit v okolí Palackého náměstí potažmo Českých Budějovic „Dovoluji si tvrdit, že projekt Trhu U vrby funguje dobře! Máme už poměrně velký zásobník kvalitních prodejců, naučili se k nám chodit návštěvníci nejen z Českých Budějovic, doprovodný program je hojně navštěvován a obecně tu vládne příjemná atmosféra. Myslím si, že uzrál čas tu energii poslat dál a společně podpořit smysluplný projekt!,“ uzavřela Dana Kalistová.