Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Děti, kozy, slzy

Také někdy pláčete u reklam? Já jo. Hlavně od té doby, co jsem posledních osm let po většinu času buď těhotná, nebo kojím, anebo, následkem těchto okolností, jsem neustále obklopená dětskou energií. Pak mi stačí jedna dobře natočená reklama obsazená dětskými herci s tou správně dojemnou hudbou…
Kateřina Ludačková Hůlková
27. Červen 2017 - 16:51

V poslední době se ale reklamní tvůrci snaží děti narvat do každé reklamy, přestože produkt s nimi přímo nesouvisí. Nejspíš už se doslechli o zlatém novinářském pravidle pro čtivý článek a dobrou fotku – ty musí obsahovat jednu nebo více z těchto ingrediencí: děti, kozy, slzy – a úspěch je zaručený.

Vyloženě husí kůže mi naskakuje u charismatického doktora Vojty prchajícího s celou rodinou přes hranice do západního Německa v roce 1968. Nejenže si Česká spořitelna vybrala silný příběh českého vědeckého úspěchu, ale ta story hraje na všechny možné správné struny, včetně toho, že obsahuje pomoc nemocným dětem – a na konci se ten chlapeček rozchodí a všichni jsou šťastní. Řekněme, že je to jedna z těch povedených reklam. Sama pro sebe si je totiž třídím na povedené, nepovedené a vyděračské. Mezi ty poslední patří třeba spot na jednu pojišťovnu, kde se malý kluk ráchá v koupelně ve vaně plné pěny a maminka ho rádobyvtipně napomíná: Jestli se utopíš, tak si mě nepřej! No úžasný nápad, jak propagovat takzvané rodičovské pojištění. Jiná pojišťovací společnost si zase do spotu na životní pojištění střihne matku, co chová a konejší nahaté miminko, a za pár vteřin střih na ženu s holou lebkou, která o vlasy evidentně přišla kvůli léčbě rakoviny.

Ještě že už farmaceutické společnosti upustily od reklam na očkování, kde obrázek miminka plačícího v postýlce střídá potemnělá místnost s prázdnou postýlkou, nad níž ponuře vlají závěsy u otevřeného okna. (...)

... CELÝ  ČLÁNEK ČTĚTE V ČERVNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR.

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 12 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 492 Kč!