Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Jak mě Thor dostal do školy

Dneska začal den hezky. Nevím, co mě probudilo dřív. Sluníčko mě pošimralo na nose a maminka na chodidle. Jako každé ráno ze mě tahala pyžámko pod peřinou, aby mi nebyla při oblékání zima. A zase jsme hráli tu hru. Vždycky dělám, že ještě spím a maminka mi zpod peřiny vytáhne nejdřív jednu nohu: „Jéé, ta nožička nám přes noc ale vyrostla!“ A pak druhou: „Jéé, ta druhá taky! Ty zase budou jezdit na kole rychleji!“ No, a když to říká maminka, tak to určitě bude pravda.
Kateřina Hůlková, foto Pixabay
18. Květen 2018 - 09:09

Možná bych dneska mohl vynechat tu komedii s výběrem oblečení. Nepředváděl bych to každé ráno, kdyby ti velcí konečně pochopili, že prostě nesnáším tepláky. Fešáci totiž nechodí v teplákách. Džíny jsou prostě hezčí. A já chci být hezký. A nechci je ohrnuté. Vždyť to vypadá děsně! Chci je přesně tak akorát. I přes bříško. Aby neškrtily ani nepadaly.

Ani muk

„Dneska odpoledne půjdeme k zápisu do školy, vzpomínáš, jak jsem ti říkala? Že si tam něco namaluješ a popovídáš si s paní učitelkou,“ říká maminka. Ale já mám přece svoje paní učitelky ve školce. Nemám chuť chodit za nějakou cizí učitelkou. Co si s ní asi budu povídat? Chci si povídat jen s těmi mými ve školce. Hlavně se Zdeňkou, co má krásně červené vlasy. Podobně jako maminka, akorát Zdeňka je má delší.

No a tak mě maminka vyzvedla dnes i s bráškou ze školky dřív, abychom stihli ten zápis. Přijeli jsme před velikánský dům se spoustou oken, kde na nás už čekal tatínek s druhým bráchou. „Tak to je ta škola, do které budeš chodit,“ říká maminka, „naučíš se tam číst, psát a počítat.” Ale to už já všechno umím, pomyslím si. Umím si podepsat obrázek svým jménem, spočítat prsty na obou rukách i nohách. A písmenka taky poznám. „Tak pojď, půjdeme ukázat paní učitelce, co umíš.“ Nic nahlas neříkám, jen pro sebe: To určitě. S nikým si povídat nebudu. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

 

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!