Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Jak přežít jaro

V šuplíku na mě čekala témata, jako „nižší mzdy žen“ nebo „šílenství okolo kojení na veřejnosti“. Měla jsem ale chuť na nějaké pozitivnější psaní. Proč? Protože jaro.
Kateřina Hůlková
23. Květen 2019 - 13:18

Každoročně, když sleze sníh a nejpozději tak v únoru, se ohlásí pylová alergie, onemocním. Ta nemoc má jméno. Jaro. Říkám si, že rozhodně nejsem sama, a tak se ráda o ty pocity podělím. Protože „sharing is caring“ neboli sdílení je láska. A taky prý funguje terapeuticky.

V budějovických ulicích nezakopnete o sexy chlapa, jak je rok dlouhý. 99 % z nich se neumí oblékat (ani obouvat), ke kadeřníkovi je dožene partnerka, jen když je to skutečně už hodně tragické, anebo patří do kategorie „myslím si, že jsem hipster“. To v Budějcích znamená: máme všichni stejnou vlnu a stejný vous, případně krátké kalhoty s barevnými ponožkami. Na jaře ale jako by všichni ultramegafešáci vylezli ze sklepení, kde byli tři čtvrtě roku věznění (neptejte se mě kým). A dokonce se, naprosto proti budějckým morousovským pravidlům, začnou okolo sebe usmívat. No a v tu ránu je na světě vražedný koktejl, který vás denně staví před otázku: Kterého si vybrat? No dobře, to „denně“ je trochu nadsazené. Tak obden. To jen, aby čtenářka, který je proti jaru imunní, pochopila.

Druhým příznakem, který mi komplikuje život, je nepochopitelné nutkání začít nosit letní oblečení, i když je venku sotva deset stupňů a hlavně taky ještě občas zasněží nebo přijde vichřice, která láme stromy. Jenomže přece svítí konečně sluníčko. Takže několik týdnů, než se skutečně oteplí, klepu kosu v šatičkách a lodičkách, protože zimní kabát už je tak otravný, jako by vážil deset kilo. (...)

 

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V KVĚTNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!