Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: #Láska mezi hashtagy

Sním o snídani v trávě. Tý skutečný. Kdy tě mravenec šimrá na lýtku. V nose lechtá pyl z pampelišky. A na líci ostýchavý paprsek slunce. I o spacáku mokrýmu od rosy a o vlasech voňavých od kouře, o žaludku pocuchanýmu špekáčky. O neohrabaný táborákový verzi Nothing Else Matters. O nejtemnějším nebi posetým kýčovitýma hvězdama. O nevyslovených přáních, když padají. A taky o spoustě těch poetických chvil spletených melodiemi trampských písniček. Těch, které jsem jako malá nesnášela, když je hrál taťka z kazeťáku v autě pořád dokola. Proč? Protože vím, že jsou opravdový. Upřímný. Tak nějak… analogový.
Kateřina Hůlková
25. Duben 2019 - 09:28

V kontrastu s fejkovýma profilama na sociáních sítích. Fejkovýma kabelkama Louis Vuitton. A retušovanýma fotkama prohnanýma filtrama, díky kterým si najdeš ty best fejkový kamarády s vybělenýma úsměvama, který ti ale nikdy nepomůžou, když budeš v průšvihu. Zato se s nima můžeš předhánět na Instagramu, kdo má zajímavější život.

BALENÍ BEZ SMAJLÍKŮ

Sním o pozvání na kafe. Takovým tom oldschoolovým. Kdy se úplně cizí muž s božíma ďolíčkama ve tvářích a sexy kérkou osmělí a zeptá se z očí do očí. Rozhozenej rozpaky nevymyslí nic lepšího než: „Slečno, vy máte krásný úsměv.“ A pak vidíš vše live, jak ve zpomaleným záběru.

Zájem.

Očekávání.

Rozechvění.

Nejistotu.

Doufání.

Je to o tolik lepší než všichni ti mrkací, srdíčkoví nebo vyplazovací smajlíci. Půjčím si k tomu příměr jednoho mýho kamaráda – balení přes SMSky nebo WhatsApp je jako koukat na porno v rádiu (šéfredaktore, nevyhazuj mi to, prosím).

Sním o tom, že tomu kafi nepředcházelo chatování. A že si díky tomu máte spolu co říct. Od banálního „Co vlastně děláš?“ až po hluboký moudra o existenci karmy nebo o smyslu bytí. Proberete hudbu, na který zrovna ujíždíš, nebo filmy, který on viděl stokrát a rád se na ně (s tebou) podívá po stoprvý. (...)

... CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V DUBNOVÉM ČÍSLE ČASOPISU BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!