Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Ženský svět: Očkování? Čtěte, studujte a ptejte se

Prezidentská volba. Téma, kvůli kterému by se nejeden Čech popral s vlastním bratrem. Které ale za dva týdny po zvolení prezidenta vyčáchne a už nikoho nezajímá. Podobně výbušná je v Česku debata o povinném očkování dětí. Vášně kolem ní ale neustávají už pár let. A když už se zdá, že by mohly začít utichat, rozhoří je nějaká novinka.
Kateřina Hůlková
21. Březen 2018 - 11:52

Od prvního ledna 2018 nahradí diskutovanou hexavakcínu Infanrix hexa očkovací látka od jiného výrobce – s názvem Hexacima. Z pohledu rodiče a očkovaného dítěte se neodehraje žádná revoluce. Aplikace obou vakcín je podobná, stejně jako možné nežádoucí účinky. Co začíná vadit stále většímu počtu rodičů, jsou represivní opatření, která uplatňuje stát vůči neočkovaným nebo jen částečně očkovaným dětem. A naprostá nelogika systému.

Neočkované dítě nesmí až do předškolního věku nastoupit do školky. Do veřejné ani do soukromé. To ministerstvo zdravotnictví i odborníci obhajují ochranou veřejného zdraví a zachováním kolektivní imunity v dětských kolektivech. Naopak v pěti až šesti letech musí do předškolního zařízení nastoupit děti všechny, tedy i ty neočkované. A pak, na základní a střední škole, tyto stejné děti nesmí na školu v přírodě nebo na zotavovací akce. Od šesti do osmnácti let. Stát takto trestá děti, jejichž rodiče se rozhodli na sebe vzít zodpovědnost za zdraví dítěte a riziko, že se jejich dítě možná nakazí některou z nemocí, proti nimž nenechali své dítě očkovat, a že pak všichni ponesou následky tohoto rozhodnutí.

Na jejich rozhodnutí lze pohlížet i takto: chtěli své dítě ochránit před možnými následky závažných nežádoucích účinků. Za tyto následky – někdy velmi vážná a nevratná poškození zdraví – dosud stát nepřevzal žádnou zodpovědnost. Rodiče dětí ochrnutých po očkování nesou léta nejen obrovské psychické břemeno, ale i vysoké náklady na zdravotní péči sami. Nemluvě o těch, jimž následkem očkování dítě zemřelo. (...)

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE V BŘEZNOVÉM ČÍSLE

 

BŘEZNOVÝ BARBAR V PRODEJI!

Na stáncích v za 49 Kč, elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz

Roční předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč