Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Bikiny time

A zase po roce, blíží se… no Vánoce to nejsou, ale starostí s nimi bude hodně. Jak si vybrat správné plavky? Jaké budou dominovat letošní koupací sezoně a které doplňky nám pomůžou doladit celkový outfit?
Kateřina Wohlmann Votavová
28. Červen 2018 - 05:53

Mnoho žen si většinou koupí úplně jiné plavky, než byla jejich představa. Nebo jaké se jim líbily. Jak na to správně?

 

Rada číslo 1.: Udělejte si při výběru čas.

Rada číslo 2: Nechejte si poradit a vyzkoušejte třeba i ty, o kterých si myslíte, že vám sedět nebudou. Nenechte se zarazit barvami či vzory. Na ramínku vždy plavky vypadají úplně jinak než na těle.

Rada číslo 3: Rozmyslete si, zda chcete plavky na válendo u vody, či na sportovní dovolenku.

Rada číslo 4. Uvědomte si, že je léto a chcete nachytat bronz, takže stud stranou a nekupovat neopreny. Dobře padnoucí plavky budou vypadat lépe, než když se zahalíte celá od hlavy až k patě.

Rada číslo 5: Nenechte se odradit cenou. Neznamená to, že čím dražší, tím lepší, ale u materiálu, jako je plavkovina, je cenový rozdíl docela poznat. Myslíte si, že každé plavky se za jednu sezonu zničí? Jste na omylu. Tady převládá kvalita, a za tu se připlácí. Nebudete mít pak problém s vytahaným spodním dílem po druhé koupačce nebo s prosvítající látkou u svršku.

Co kovové komponenty a různé detaily na plavkách? Při opalování budou pálit? Nebudou. Jsou přizpůsobené k pobytu pod slunečním žárem a zároveň ve většině případů je kov i protialergenní. A jaké plavky letos budou hitem? Tak jako v předešlých letech sehrají velkou roli barvy nebo výrazné odstíny. Žádná nuda.

Budou-li jednobarevné, ať ta barva stojí za to. Rovněž neonové barvy v kombinaci s metalickými odlesky jsou trendy. Nebojte se experimentovat. Vzhledem k tomu, že u spodního prádla v poslední době vedou tzv. sportovní podprsenky, i světoví návrháři ušili podobně vypadající à la crop top. Nebojte se romantických volánků, různých prostřihů, síťek, retro stylu nebo třeba jen plavek s ozdobnou gumou. Nicméně pozor: Fashion je fashion, ale mít špatně opálené tělo nebude to pravé ořechové. Na to jsou ideální plavky balkonového střihu, kdy i přes odepnutí ramínek dobře sedí.

Velký comeback zaznamenaly jednodílné plavky. Ty lze přizpůsobit tak trochu postavě. Máte problémy v oblasti bříška? Koukejte po těch, které mají řásnění v dané oblasti a lehce zpevněné tak, že pomůžou figuru vytvarovat. Ženy, které naopak netrápí nějaké to kilíčko navíc, mohou volit více vykrojené prádlo po straně.

Je vaším problémem úzký hrudník, a plavky jsou vám velké? Zvolte takové, které si sama utažením na zádech přizpůsobíte. A co když mám rozdílné velikosti spodního dílu a horního?

U spousty značek lze zakoupit obě části plavek v jiné velikosti. Pokud tomu tak není, zvolte kalhotky od plavek se šňůrkami po boku, díky kterým si to sama přizpůsobíte.

Krásné a trendy opalování!

 

  • Plážová taška – čím větší, tím lepší a čím průsvitnější tím víc IN.
  • Žabky nahraďte pantofli a nebojte si obout i s chlupatými bambulkami nebo s nášivkami