Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Čulíkománie

„Cože, čulík?“ Neznáte tenhle výraz? To slovo používala moje maminka, když na nás volala, ať si nezapomeneme vzít na hlavu čulíka neboli čepici. A co vy? Jak to máte se zimními čepicemi?
Kateřina Wohlmann Votavová
17. Leden 2020 - 12:18

Venku je zima až praští a uši nám pomalu umrzají, a i přesto si nenasadíme čepici. Co se týká nás žen, je samozřejmé, že v hlavní roli jsou naše účesy. Pánové to přece jen mají o něco jednodušší. Každopádně kromě důrazu na vlasy si ještě klademe otázku, zda v tom vypadáme dobře. Nebojte. Na trhu je spousta druhů, stylů a všeho možného, co si lze narazit na hlavu. Jen záleží na našich potřebách a nárocích.

V předešlých článcích jsem poukazovala na retro módu, ta platí i u čepic. Klasicky ručně pletené čapky jsou trendy, takže pokud máte šikovné ruce nebo dokonce babičku, která umí hladce a obrace, běžte nakoupit vlnu. Tímhle nic nezkazíte. Ideální je oživit výrobek bambulí. Čím větší, tím lepší, a je jedno, že na nohou budete mít elegantní obuv a kabát. Jako další doplněk u čepic se používá síťka à la závoj přes oči. Já sama jsem si jednu takovou oblíbila, a když nejsem dokonale nalíčená, tohle dodá šmrnc, a naopak může krásně oživit váš celkový outfit.

Pokud ale opravdu chcete zachovat klasickou eleganci, určitě se nebojte poohlédnout po baretu. Pro nás možná výstřednější kousek, ale paradoxně je to evergreen v módě. Sluší jak rozpuštěným vlasům, tak i culíku nebo drdolu.

Kdo má rád sportovnější módu a nechce dát sbohem kšiltovkám ani v zimě, ať zvolí čepice s kšiltem a s pěkně chundelatou bambulí. Tenhle styl umí i pěkně omladit. Pokud máte drdol, zvolte čelenku, která naopak podtrhne samotný účes. Letos jsou hitem ty, které jsou zdobené kamínky nebo různými aplikacemi.

Pro odvážnější ženy, které chtějí být opravdu trendy, jsou k mání tzv. turbany, které byly IN i v letním období, jen tentokrát sáhněte po těch z teplejších materiálů. Jako další módní výstřelek, ale velice praktický, což mohu sama potvrdit, je čepice jako kapuce. Super do kombinace právě s kabáty nebo zimními bundami, které ji nemají a zároveň zakryjí i krk.

Nebojte se být odlišná a svá. I rozcuchaný účes po sundání čulíka bude trendy a stylový. Naše doba přeje všem.