Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Horké novinky

S rokem 2020 přišly i nové trendy v módní branži. Shrnuje je Kateřina Wohlmann Votavová.
Kateřina Wohlmann Votavová
18. Květen 2020 - 16:59

Vzhledem k mému povolání není nic divného, když sleduji trendy v módním průmyslu. Myslím si, že to my ženy ve většině případů máme podobné. Jsem milovnice extravagance, neobvyklých kombinací, nápaditých stylů, a zároveň se nevzdávám ani té pohodlné teplákovky a ležérního stylu. Nicméně při pohledu na některé ze stylů světových návrhářů se mi protáčejí panenky. Nic proti ničemu. Mám ráda kousky od těchto návrhářů, ale upřímně? Čeho je moc, toho je příliš. Na to, že se móda stále vrací do retro stylů, jsem si už zvykla, ale že se vytrácí ženský půvab a mužský styl, to je pro mě nepochopitelné. Jaké jsou a budou ty hlavní trendy letošního jara?

 

Džínovina

Nestárnoucí materiál, který lze kombinovat mezi sebou. Nevadí, když se sladí džínová košile se sukní ze stejného materiálu. Nebojte se toho.

 

Velké límce

Styl diskotékové éry, 70. léta. Velký rozdíl nehledejte. Výrazný límec nejen na košilích, ale i na šatech bude letošním velkým hitem. Celkově se bude dávat důraz na ramena.

 

Háčkování

Tento pojem si mnozí z nás spojí s babičkami. Pokud máte šikovné ručičky, máte vyhráno. Letos poletí háčkované oblečení všech stylů. Šaty, trika, kalhoty. Sice to evokuje plážovou módu, ale tentokrát budete v ulicích města šmrncovní.

 

Koženka

Stále se opakující materiál, který se krásně kombinuje. Ani letos tomu nebude jinak. Jsme zvyklé na koženkové (kožené) kalhoty či sukně, proto zkuste letos přidat do svého šatníku šaty, kabát nebo košili z téhož materiálu.

 

Pršipláště

Na jaře přijdou vhod. Kabátky, bombery z tenkého materiálu, které můžete kombinovat, s čímkoliv zrovna chcete. Jak elegantně, tak sportovně. Celkově se teď nosí právě ten elegantně sportovní styl.

 

Móda se stále opakuje a vrací. Určitě i vám se stává, že vidíte nějaký módní kousek a vybavíte si svá pubertální léta nebo si hned vzpomenete na své prarodiče. Je to vždy jen s trochou moderního nádechu. Jen bych ráda podotkla: Ženy, buďte ženami, a pánové, zůstaňte muži.