Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Jak správně vybrat korzet

Kateřina Wohlmann Votavová a její pravidelný sloupek. "Běžte a kupte si něco neobvyklého, šik a trendy. Co třeba takový korzet," radí v novém článku.
Kateřina Wohlmann Votavová
22. Únor 2018 - 10:50

Korzet. Jeden z nejstarších kousků spodního prádla nejen nás žen, ale původně i mužů. Dnes už je nosí málokterá žena, ale přiznejte se, kolik z vás si vyzkoušelo korzet v prodejně, a od jeho koupě nakonec odradila položená otázka: „Jak často ho budu nosit?“

Korzet v minulosti plnil úkol vytvořit ženě vosí pas, křivky a ňadra dmoucí. Zůstával však utajený pod oblečením. Nebude nijak nadnesené, když napíšu, že leckdy ženy ve snaze mít pas co nejužší hazardovaly i se životem. Tahle doba už je díky bohu pryč, a co víc, korzety se vracejí do módy. Můžete si mezi nimi vybrat elegantní, který zatraktivní vaši postavu, sexy, který dá vyniknout vašim ženským tvarům, ale i vyloženě erotický (ten samozřejmě nevyužíváme na společenské akce).

I u korzetu platí základní pravidlo: zvolit si správnou velikost košíčků. To je priorita. Nehraje roli, zda jste žena výraznějších tvarů či útlá, s větším poprsím nebo s nulkami. Korzet může nosit každá žena, stačí jen vybrat ten správný, který vám bude vyhovovat. Je to jen o něco málo složitější než výběr podprsenky, protože by vám měl dokonale sedět ve všech partiích, které obepíná. Vylézání nežádoucí kůže a přetékajících prsou nebude zrovna „in“.

Korzety seženete s kosticí, bez kostice a rovněž i s push-up efektem. Moje oblíbené jsou krajkové, které se krásně hodí pod průsvitné halenky nebo krajkované šaty. Jsou často doplněny o různé mašličky, kamínky či řasení. Nebojte se toho. Při večeři s partnerem v restauraci je to lehká provokace a doma už třešinka na dortu.

Korzety, které chcete ukazovat na veřejnosti bez jakéhokoli zahalení, by měly být více decentní a nejlépe ukončené bez podvazků. Jsou vyráběny z různých materiálů, jako je kůže, krajka nebo samet. Většinou bez šněrovaček a bez košíčků. Mají, stejně jako podprsenka, háčky nebo speciální zdobené patenty. I výztuhy jsou z příjemných materiálů, natolik, že je skoro necítíte. Dokonale se hodí k džínám a pod sako. Prostě rafinovaná, jednoduchá krása. A protože přichází jaro, volila bych veselejší tóny barev.

Jediná věc, která by mohla hovořit proti korzetům, je cena, vyšší kvůli velkému množství použitého materiálu. Jsem ale přesvědčena, že stojí za to do něj investovat. Jednak proto, že jeho nošení bude pro vás samotné příjemným zpestřením oproti tradičnímu spodnímu prádlu, a jednak jím stoprocentně potěšíte nejen svého partnera.

A nezapomeňte na jednu malou, ale důležitou věc: Ať už budete kupovat korzet pod šaty, halenky anebo k džínám, mějte jej vždy barevně sladěný se spodními kalhotkami. Protože až takový celek tvoří opravdovou dokonalost.