Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Kam se podívám, nějaký ten hadřík mám

Září je přechodnou fází v našich šatnících. Léto končí a přichází podzim. Dáváme sborem plavkám, letním šatičkám, a z poliček na nás vykukují svetříky. Právě teď je ideální čas, kdy si udělat pořádek v oblečení a třeba i něco nenošeného vyřadit. Udělejte si v šatníku jasno.
Kateřina Wohlmann Votavová
01. Září 2018 - 11:25

Přiznala jsem si, že jsem v tomhle směru slaboch. Každý kousek ošacení jako by byl mojí součástí, měl jméno a city. Hromady triček hodící se na zahradu nebo džíny, které se ještě určitě vrátí do módy, se mi už taky začaly pošklebovat. Ale jak s tím poradit?

Jakmile začnete třídit a kopičkovat na hromádky „Nechávám“ a „Už nechci", je potřeba se k věcem už nevracet a první rozhodnutí respektovat. Čím víc se v komíncích začnete prohrabovat a nad vším přemýšlet, tím méně se zbavíte nepotřebných kousků, pak i stará halenka, kterou jste roky neoblékla, vám přijde dobrá. Jenže stoprocentně ji už nikdy neoblečete. Tak pryč s ní.

Definujte si cíl: Kam to všechno půjde. Mohou to po mně nosit kamarádky? Nebo někomu pomůžu? Pokud budete vědět, pro koho nebo pro co třídíte, bude ochotna zbavit se více věcí. Nakonec je dobré i každou věc nacenit, samozřejmě s citem, a rozprodat mezi známými. Za utržené money si koupíte nový trendový kousek.

Existují čtyři důvody, proč se věcí zbavit:

  1. Oblečení jste na sobě neměla přes tři roky.

  2. Co nenosím já, může někomu jinému udělat radost.

  3. Večer s kamarádkou. Pozvěte si někoho, kdo nemá vztah k vašemu oblečení, nechte si poradit a vyřazujte.

  4. Žmolky, pucíky a sem tam dirka. Vyhodit!

 

Móda se sice opakuje, ale vždy to má přece jen jiný šmrnc. Stejnak půjdeme a koupíme si to novější. Pořádek ve skříni je součástí očisty. Takže, dámy, šup šup na to, ať máte prostor na novinky ze světa módy, které začneme probírat už příští měsíc.