Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Když uleháme ke snům

Pyžamo, pyžámko, pýžo… Přiznejte se, v jakém stylu pyžámka usínáte nejraději vy? Vytahané tričko? Nohavice, po kterých si šlapete? Froté ponožky? Nebo jste ta sexy dračice, co usíná v krajkách?
Kateřina Votavová
20. Březen 2017 - 15:32

Samozřejmě spánek má být co nejpohodlnější. Nikde by nás nemělo nic tlačit a materiály by měly být pocitově jako naše druhá kůže. Typ pyžama si kupující často vybírá na základě řady faktorů, což je například roční období, spací zvyklosti nebo materiál. Zároveň očekává, že splní i svou funkci.

Jste zimomřivá, čili je vám pořád zima? Některé ženy, které, ač mají nad sebou péřovou duchnu, stále pociťují chlad. Tady bych volila fleecový overal, který neodkryje během spánku ani kousek těla. Nejlépe na zip, je snazší na manipulaci. Anebo spací komplet s dlouhými nohavicemi. Ideální jsou zúžené, které se během spánku nekroutí na nohách a nevyhrnují se. Nedoporučuji hyperaktivním spáčům, jejichž noc je ve znamení cestování po posteli.

Otužilým ženám, kterým nevadí spát v zimě při otevřeném okně, doporučuji košilku na ramínka nebo s krátkým rukávkem. Moderním řešením, i co se praktické stránky týče, jsou „ala pánské košile“ na rozepínání. Ideální materiál je satén, má chladicí vlastnost, ale za ten si připlatíme.

Samozřejmě – všechny chceme být hýčkané kvalitou a luxusem. V dnešní době si v mnoha případech můžete splést spací sety s těmi elegantními do společnosti. Spousta světových návrhářů přemýšlí o tom, že s pyžamem strávíme leckdy i celé dopoledne posedáváním u ranní kávy, a když nás překvapí nečekaná návštěva, vlastně vůbec nepozná, že jste se ještě nedala do gala. Zkuste se porozhlédnout po spací, volnočasové módě. I ve spánku buďte in!

 

  • Retro nádech z dob, kdy naše babičky oblékaly noční košilky, se vrací.
  • Nezapomeňte na občasnou celokrajkovou variantu.
  • Oversize košilky jsou rovněž trendy.