Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Květ pouště

Mám tu čest být už mnoho let hlavní modelkou Michala Marka – patří mezi mladou generaci návrhářů, kteří udávají fashion směr v České republice. Ale tohle focení bylo zcela jiné. Výjimečné. Za dokonalými fotkami jsme se vydali do zrádné, ale krásné tuniské Sahary, kde se fotila jedna ze tří kolekcí, unisexová s názvem Bez hranic.
Kateřina Wohlmann Votavová
10. Duben 2019 - 15:27

Když přišla tahle nabídka na focení, ani ve snu by mě nenapadlo, že budu mrznout na Sahaře. Pomyšlení na pouštní oázu s velbloudy možná vyvolává teplo na duši, ale v noci se teplota pohybovala pod nulou a při samotném začátku focení, kolem šesté hodiny ranní, vystoupala teplota jen mírně nad bod mrazu. Vzhledem k tomu, že se natáčela a fotila linie šatů pro nadcházející sezónu jaro/léto, okouzlující modely až tak moc nezahřály.

Ale pokud jste dobrou modelkou a máte své zkušenosti, tak neremcáte a snažíte se odvést dobrou práci. A to i přesto, že celý štáb je zakuklený v zimních bundách nebo vám během focení s fotografkou Zuzanou Lazarovou utíká velbloud i s modelem na hrbu.

Tahle kolekce je svěží a nápaditá. Na celém focení si všichni dali záležet. Náročnější bylo vstávání v brzkých hodinách, abych byla připravená přesně na východ slunce, ale když máte skvělého kadeřníka Marcela Šťástku a vizážistu Ivana Malejovkyho, za pár hodin vypadáte svěže a nepotřebujete ani dávku kofeinu. Michal Marek navrhuje jak dámskou, tak pánskou kolekci. Vedle mého boku stál nováček v branži a čokoládový květ pouště Ali Badara Mangane, který byl místní.

Tentokrát návrhář do unisexové linie použil oblíbené pruhy, kostky a černo-bílou barvu. Vše je šité tak, aby se v tom člověk cítil pohodlně a držel se trendů letoška, kdy šaty budou ve stylu župánků nebo kimona. Pole mého názoru je Michalova móda nadčasová a nebude nudná, když si ji oblečete i za pár let.

Celou jeho novou tvorbu mohli diváci vidět na velkolepé přehlídce v Praze, kterou moderovala herečka Nela Boudová a módní guru Františka Čížková. Tak zase někdy se podíváme na zoubek jinému návrháři či návrhářce.

 

 - UNISEX je pojem, se kterým se nejčastěji setkáme v módě. Jako unisex je označován takový styl textilu, který se hodí pro muže i ženy.

 

DUBNOVÝ BARBAR!

Na stáncích v prodeji za 49 Kč!

Elektronická verze ke stažení za 35 Kč na Alza.cz!

Předplatné je možné pořídit ZDE - 10 čísel (včetně letního a zimního speciálu) za 390 Kč!