Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Módní blog: Kalhotový kostým

Zima je tady. Kdy jindy zazářit než právě teď, za malou chvíli je tu třeba romantický Valentýn… Můžeme být trendy s jedním stylingem x-krát jinak. Už máte ve skříni svůj vlastní kalhotový kostým?
Kateřina Wohlmann Votavová
11. Leden 2022 - 16:07

Pokud se, milé dámy, rozhodnete obohatit svůj šatník o tuhle kombinaci, určitě budete mít z čeho vybírat a ani si ho nemusíte nechávat šít na míru, jak bývalo zvykem. Kalhotový kostým zažívá velký boom. Nebereme ho už jako kancelářskou uniformu, hodí se na pracovní pochůzky i večerní zábavu. Je dobré si ujasnit, jaký by se k vám nejvíce hodil, a hned si na samém začátku říct, jestli chcete vzorovaný, barevný nebo jednobarevný. Ten především doporučuji ženám, pro které je to první koupě; snadněji se kombinuje. Vysoké dámy si mohou dovolit dlouhé oversize sako a těm menším bude zase slušet kratší délka. Nebojte. Pro všechny typy postav se najde mnoho střihů.

Do práce a města můžete vyrazit v kostýmku doplněném o košili a mokasíny. V chladném období je skvělé obléknout si pod sáčko rolák, i přes den ho oživte velkým šperkem. Klidně si k tomu obujte kecky. Samozřejmě záleží, ve kterém oboru pracujete. Mojí nejoblíbenější variantou je triko s potiskem a tenisky. Tohle celé totiž působí mladistvě a svěže. Nejvíc mě na tomhle stylu baví jedna věc: Pokud se chystáte s kamarády do baru po práci, nemáte čas na převlékání a chcete působit „wow“, stačí mít v kabelce připravené lodičky a nahradit tím celodenní boty bez podpatku. Hravost a ležérnost kostýmku je ideální ke střídání bot, které máte ráda. V neposlední řadě máme před sebou nějaký ten večírek. V dnešní době je běžné a dle mých slov „šik“ nahradit kalhotový kostýmek za večerní róbu. Zkuste pod sako obléknout jen korzet či polokorzet, elegantní saténový top či košili doplnit o luxusní kravatu. Budete cool a ke všemu trendy. Stačí si věřit a nebát se být originální.

Takže všem večírkům, domácím oslavám a zábavě dejte šmrnc a buďte IN. Uvidíte, že si tenhle styl zamilujete. Sama jsem tomu přišla na chuť a skloubila jsem pohodlnost s elegancí.

  • Tenisky i lodičky
  • Basic triko nebo košile
  • Kombinace saka s jinými kalhotami a opačně
  • Krásně ladí s kabelkou i batohem

Podělte se s námi o svůj look:
@katerinawohlmannvotavova
@casopisbarbar