Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Nový rok, nové trendy

Jaké módní kousky a doplňky nás čekají podle světových návrhářů v první půlce roku 2019? Přichází další fashion bláznovství. Móda je na vrcholu blaha, protože cokoliv si vezmete, bude IN. Některé outfity by naše babičky nepochopily, a přesto bude opět frčet retro.
Kateřina Wohlmann Votavová
19. Únor 2019 - 10:26

Béžová barva

Veškeré odstíny téhle pískové barvy jsou dovoleny. Alespoň tričko nebo halenka by měla viset ve vašem šatníku. Ideální do jakékoliv barevné kombinace.

Lidová tvorba

Neznamená to, že usednete doma k tkalcovskému stolu, a co si nevyrobíte, nebudete mít. Návrháři to vymysleli za vás. Na výběr budete mít spousty háčkovaných šatů, batikovaných topů nebo třeba kalhoty či sukně připomínající rybářskou síť. A krajka? Nesmrtelná teta, i ta letos zůstává módní. A čím víc průhledná, tím víc cool.

Tweed

Už Coco Chanel objevila kouzlo vlněné látky zvanou tvíd. Ženy, které milují kostýmky, nesmí váhat, a ty, které převážně nosí třeba džíny, ale chtějí zůstat elegantní, by si měly pořídit sako z tohoto materiálu.

Leopardí a zvířecí motivy

Zvířecí motivy jsou oblíbeným prvkem na fashion kouscích. Tenhle trend k nám přechází již z předešlého roku. Nebojte se kombinovat i vícero tisků různých zvířat na jedné ploše. Had s leopardem to nějak v jedněch šatech vydrží.

Střapatá

Dámy, milujete peří? Nebo dáváte přednost různým střapcům zakončujícím váš oděv? Vaše western boty a sukně zažijí velký comeback.

 

Doplňky

• Mašli, aby mě našli. Ať už ve vlasech, nebo na střevíčku, či jako vázanka.

• Okázalé bižu šperky.

• Design ledvinky různých tvarů a materiálů. Semišová je třeba mou nejoblíbenější.

• Barevné ponožky, které se přiznávají.

 

Jak už jsem naznačila na začátku, trendů je nespočetně, kombinací miliony, a podle mě si každý musí v dnešní době vybrat. Nejde o to se přeplácat, jak mnohdy vidíme na světových přehlídkách, ale umět si vybrat alespoň jeden kousek, se kterým zazáříte.