Rodokmeny od mojedejiny.cz

Nutně bílá? Klidně i žlutá nebo červená

Doufejme, že rok 2022, jenž je ve znamení troufalého vodního Tygra, nás už nebude izolovat a my se konečně nadechneme a začneme znovu plnohodnotně žít. Dočkat by se mohly i nevěsty, které kvůli pandemii svůj šťastný den musely posunout. Jaké svatební šaty jsou trendy pro rok 2022?
Kateřina Wohlmann Votavová, Foto: Zuzana Lešák Černá
17. Květen 2022 - 17:21

Ač už jsem sama delší dobu vdanou paní, stále mě tahle třpytivá, hedvábím prošívaná cesta nepřestala bavit. Na trhu jsou tisíce šatů, jedny krásnější než druhé. Buďte sama sebou, vyberte si, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře. Nechte si však poradit od zkušených prodavaček v salonech nebo od návrhářů. Mají za sebou praxi, dovednosti a znalosti, vědí, co se hodí, abyste se po celý svůj svatební den cítila neodolatelně a zároveň komfortně.

Většina dívek od svého mládí touží po tom kouzelném dni „D“. Sní o svých princeznovských šatech. Proto je právě tohle pohádkový den plný euforie, v němž hrajeme hlavní roli. Když pohlédnu na svatební fotku svých rodičů, až na pár detailů nepoznám rozdíl – svatební šaty jsou nadčasové.

Hlavními trendy pro tento rok budou asymetrické tvary, barevnost, střihy a zdobení. 

  1. Šaty s rukávkem – Ať už princeznovské nadýchané, nebo úzké, perličkami vykládané. Nebojte se sáhnout po těch s rukávky. Je to ideální pro ty z vás, které nemají rády odhalená ramena. Letos bude trendy i pelerína.
  2. Overal – Tahle alternativa je za mě dost trendy. Bude lichotit nejen mladým nevěstám. Působí elegantně a ke všemu to bude pohodlné. Velice dobře vypadá overal doplněný o sukni.
  3. Čistá linie – Šaty bez dekorací, krajek a flitrů. Zde se klade důraz speciálně na střih šatů a kvalitu látky.
  4. Krátké – Proč mít šaty až na zem, když máte dokonalé nohy? Nebojte se je ukázat. Nebo zvolte průsvitnější sukni, která poodhalí detail nohou.
  5. Sukně zvlášť – Trendy ve stylu crop topů a výrazných sukní se prolnuly i do svatební módy. Tenhle styl si oblíbily speciálně mladé nevěsty. Krásnou a praktickou variantou jsou i body plus sukně. Praktické ve chvíli, kdy se po zbytek dne chcete zbavit dlouhé sukně. Body lze kombinovat se vším.

A co barva? Kdo řekl, že by svatební šaty měly být bílé? Zapomeňte na předsudky, že nevěsta musí být křídová. Pudrová, šampaň, ale klidně i žlutá může být vaší barvou. Je to čistě jen na vás, kterou barvu máte ráda. Chcete mít rudé svatební šaty? Jděte do toho. Je to jen a jen váš den. Nebojte se být výstřední a čarovat s doplňky. Zapojte do hry výrazné šperky, korunky nebo spony do vlasů a v neposlední řadě různé závoje či barety.