Rodokmeny od mojedejiny.cz

Thumbnail

Papa, kozačky!

S příchodem jara ulehčíme i našim nohám a dáme jim větší volnost. Kozačkám a vytepleným botám necháme chvilku pauzu, a zaměříme se na ty, které nám zpříjemní každodenní běhání.
Kateřina Votavová
20. Duben 2017 - 23:44

Když někdo dříve řekl: Jdeme koupit kecky nebo tenisky, myslel tím převážně boty na sport. Trend se ale změnil, a to jak v dílnách světových návrhářů, tak v šatnících a botnících. Zapomeňte na to, že kecky jdou nejlépe k džínám, že v keckách musíte sportovat. Začaly se především kombinovat se sukněmi nebo šaty, budete v nich vypadat hodně stylově. Nehraje roli, zda šaty obléknete krátké nebo dlouhé, mini či rozevláté s květinovými vzory, proužky nebo čisté. Prostě namísto sandálů, žabek i klasických lodiček vyzkoušejte sportovní fashion obuv.

Má to výhody. Jsou stoprocentně pohodlnější. Speciálně ve městě na dlažebních kostkách, které my ženy nesmírně milujeme. Přihlížejícím v dané chvíli, kdy přeskakujete kostky, abyste co nejlehčím způsobem překonala náměstí, připadáte směšně, ale ono to vlastně ani jinak nejde. Ač chceme být za dámičky, spíše působíme jako nemotorná hříbátka, kde pravá noha neposlouchá levou. Další důvod k tomu si pořídit trendy tenisky.

Seženete je v různých barvách i typech provedení. Některé jsou nízké s vyšší podrážkou, další na platformě děrované s proužky nebo s různými aplikacemi a potisky. Nebojte se pestrosti. I když budete celočerná, rozzáří vás a nebudete působit nudně. Velkým hitem jsou například Air Max, Superstar.

Můj oblíbený outfit je ten s tříčtvrteční sukní do pasu nebo na boky. Záleží čistě na vaší postavě v kombinaci se sportovní mikinou nebo elegantní halenkou. Chcete namítnout, že máte povolání, které vám nedovolí nosit kecky? Mrkněte do obchodů a najdete kecky i v elegantnějším vzhledu. Dokonalé jsou ty, které namísto tkaniček mají zdobení a jsou nazouvací. Samozřejmě k džínám jsou taky top, speciálně k těm, kterým vládne letošní rok. Nohavice jsou nepravidelně ukončené. Leckdy je i každá nohavice jinak dlouhá. K těm se pak hodí i ty kotníkové například od Converse.

Ráda bych upozornila i na spojení šperků, štrasů s keckami či teniskami. I když jste zrovna ve sportovním stylu. V cizině už to berou jako klasické propojení detailů. A to nejlepší na závěr. Tak jako klasické ponožky v sandálech nepůsobí nejlépe, tak i zde volte ten správný výběr. Ideální jsou nízké ponožky, které nejsou vidět a odhalí kotníky. Pokud se nebojíte větších výstřelků, pořiďte si ty, které naopak budou extra viditelné. Moje oblíbené jsou s výšivkami, s plackami, mašličkami a síťované.

Tak co, dámy? Bude z vás rovněž kecko-maniačka?

  • Nebojte se barev a odvažte se
  • Pojďte s dobou a buďte IN v ulicích města
  • Vyzkoušejte extravagantní ponožky
  • Světoví návrháři vědí, co se nosí